У Держпродспоживслужбі створили пакет документів для протидії АЧС

14 квітня 2017 104 0
На протиепізоотичні заходи Держпродспоживслужбі збільшили фінансування вдвічі
kurkul.comНа протиепізоотичні заходи Держпродспоживслужбі збільшили фінансування вдвічі

Відбулося засідання круглого столу «Епізоотичне благополуччя України, як результат діяльності галузі ветеринарної медицини та загрози сьогодення» за участю представників Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, народних депутатів України ― членів Комітету аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України, експертів міжнародних організацій та науковців, йдеться на сайті Держпродспоживслужби.

Під час засідання Голова Держпродспоживслужби Володимио Лапа загострив увагу присутніх на проблемі розповсюдження АЧС.З початку 2017 року зареєстровано 64 випадки АЧС, торік ― 91 випадок.

«Як бачимо ― динаміка загрозлива. Інструментів, які доступні Службі, достатньо лише для ефективної локалізації та ліквідації спалахів, а ситуація щодо профілактичних заходів є досить невтішною», ― зазначив Голова Держпродспоживслужби та додав, що питання комплексне і потребує системного підходу, в першу чергу на законодавчому рівні.

Для стабілізації епізоотичної ситуації щодо АЧС спеціалісти Держпродспоживслужби напрацювали пакет проектів нормативно-правових актів, які в дозволять вирішити основні ці проблеми і ефективніше контролювати ситуацію.

Йдеться про зміни до діючої Інструкції з профілактики та боротьби з АЧС, прийняття Інструкції з утримання свиней, урядової постанови про посилення ветеринарно-санітарного контролю під час переміщення тварин та харчових продуктів тваринного походження. Також розроблено проект законодавчих змін, який передбачає підвищення заходів із біологічної безпеки та збереження тваринництва в Україні, планується прийняття порядків використання коштів на протиепізоотичні заходи, фінансування заходів, пов’язаних з утилізацією побічних продуктів тваринного походження тощо. Ці всі документи зараз перебувають на стадії погодження та затвердження.

Володимир Лапа додав, що цього року на протиепізоотичні заходи Держпродспоживслужбі збільшили фінансування вдвічі ― з 56 до 113 млн грн. За розрахунками фахівців, на ці заходи потрібно 360 млн. грн. для повноцінного фінансування, або хоча б  190 млн. грн. для вирішення критичних потреб.

Виконано за допомогою Disqus