Епізоотичні спалахи загрожують існуванню молочної галузі — Лавренюк

20 квітня 2017 95 0
ЗВД становить серйозну загрозу молочній галузі України
kurkul.comЗВД становить серйозну загрозу молочній галузі України

Молочне скотарство, як галузь, опинилося в найгіршій ситуації у порівнянні з іншими сферами АПК. Про це заявила віце-президент Асоціації виробників молока (АВМ) Ганна Лавренюк під час комітетського слухання «Стан епізоотичної ситуації в Україні. Забезпечення надійних та ефективних заходів ліквідації і попередження спалахів хвороб тварин», повідомляє прес-служба АВМ.

У своїй доповіді «Актуальні проблеми у скотарстві, пов’язані з ускладненням епізоотичної ситуації» Ганна Лавренюк виділила низку інфекційних хвороб, які епізоотичними спалахами відбуваються у Європі та світі:

  • Ящур;
  • Лихоманка долини Рифт;
  • Вірус Шмаленберга;
  • Блутанг;
  • Заразний вузликовий дерматит (ЗВД).

Вона також наголосила, що спалахи хвороб відбуваються небезпечно близько до кордонів України.

«Ця низка хвороб знаходиться на небезпечно близькій відстані до кордонів України. Будь-який епізоотичний спалах може викликати шалені економічні збитки та поставити під загрозу існування української молочної галузі в цілому», — підкреслила Ганна Лавренюк.

Сьогодні виробників молока найбільше турбує можливе зараження худоби ЗВД. Найбільши ризик зараження мають східні області країни. Це Донецька, Луганська, Харківська та Сумська області.

«Проблему розповсюдження ЗВД контролює Єврокомісія та FAO. Так, у квітні 2016 року наші колеги створили банк вакцин для недопущення поширення ЗВД Європою. А цьогоріч організували екстрені семінари, де навчають правильному реагуванню на хворобу та для обміну досвідом з тими країнами, які вже зіштовхнулися з ЗВД стосовно оптимальних механізмів для боротьби та профілактики», — зазначила віце-президент АВМ.

Виконано за допомогою Disqus