Україна та Нідерланди спільно розвиватимуть вітчизняні сімейні ферми

26 квітня 2017 261 0
Сьогодні співробітництво між Україною та Королівством Нідерланди в аграрній галузі розвивається досить динамічно
regnum.ruСьогодні співробітництво між Україною та Королівством Нідерланди в аграрній галузі розвивається досить динамічно

Україна та Нідерланди визначили пріоритетні напрямки співпраці в аграрному секторі на 2017-2018 рр. Одним з напрямків є розвиток сімейних ферм в Україні, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Під час третього засідання українсько-нідерландської Робочої групи з питань сільського господарства, яке відбулось 24 квітня 2017 року в м. Гаага, був підписаний спільний протокол, включаючи «План дій на 2017 ― 2018 роки» між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Міністерством економіки Королівства Нідерландів. Документ підписали заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева та заступник Віце-Міністра з питань сільського господарства і природних ресурсів Королівства Нідерланди Алдрік Гієрвельд.

«Сьогодні співробітництво між Україною та Королівством Нідерланди в аграрній галузі розвивається досить динамічно. Наприклад, товарообіг сільськогосподарською продукцією між країнами склав понад $ 862 млн за 2016 рік. Але наші країни мають ще багато нереалізованих можливостей задля створення успішних двосторонніх проектів», ― розповіла заступник Міністра.

Вона додала, що підписання цього протоколу підкреслює наміри щодо більш глибокої та сфокусованої співпраці між Україною та Королівством Нідерланди в аграрному секторі.

За словами заступника Міністра, у підписаному «Плані дій на 2017-2018 роки», сторони визначили ключові напрямки співпраці. Зокрема, це розвиток сімейних ферм (тваринництво та картоплярство), також гармонізація українського законодавства у галузях ветеринарії та фітосанітарії, науково-освітній напрямок та розвиток виробництва переробленої харчової продукції.

«Реалізація цього двостороннього плану дій відбуватиметься в рамках спільних проектів. Наприклад, наразі розробляється дорожня карта по стратегії експорту українських оброблених картопляних продуктів. Крім того, вирішено співпрацювати в галузі виробництва органічної продукції та біоенергетики», ― резюмувала Ольга Трофімцева.

Виконано за допомогою Disqus