Створений на Сумщині с/г кооператив успішно розвивається

4 травня 2017 478 0
Микола Момот, голова сільськогосподарського кооперативу «Господар-2015»
media.sumy.uaМикола Момот, голова сільськогосподарського кооперативу «Господар-2015»

У с. Хоружівка Недригайлівського району Сумської області люди не віддають свої паї в оренду. Селяни самостійно господарюють на власній землі. Вони об’єдналися у сільськогосподарський кооператив «Господар-2015», йдеться на сайтіmedia.sumy.ua.

У 2015 р. 15 домогосподарств об’єдналися, щоб спільно обробляти землю та займатися переробкою вирощеної продукції. Згодом, приєдналося ще сім господарств.

Спочатку було важко, селяни стикалися з великою кількістю перепон. Але зараз ситуація нормалізувалася. Люди навчилися бути господарями на власній землі, не чекаючи допомоги від держави чи крупних землевласників.

Голова сільськогосподарського кооперативу «Господар-205» Микола Момот говорить, що є плани розширитися ще. Адже за рік у частини селян Хоружівки закінчаться договори на оренду паїв і вони приєднаються до кооперативу.

Нині у кооперативі є власна техніка — трактори, техніка для збирання картоплі, сіна, висаджування зернових культур, зрошування овочів і навіть снігоприбиральна техніка. Голова сільськогосподарського кооперативу «Господар-205» Микола Момот з гордістю демонструє нову техніку.

Трактор кооперативу

Обладнання для переробки кукурудзи в екструдовані корми

У планах кооперативу придбати ще й міні-трактор для обробітку невеликих земельних ділянок.

Одній родині купити трактор матеріально важко, а от спільними зусиллями — інша річ. Тим паче, витрати на необхідну техніку з селянами розділив проект ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», який діє в області з 2008 р. Вони надали кооперативу 90% необхідних коштів.

Загалом у кооператив було залучено понад 1 млн грн., з них проект надав 900 тис. грн, Хоружівська сільська та Недригайлівська селищна ради — 201 тис. грн. Особистий внесок членів кооперативу складає 137,5 тис. грн.

Нині ще у кількох селах люди єднаються у кооперативи, аби займатися виробництвом і переробкою молока.

«Головним рушієм змін стає ініціативність, активність людей, їх бажання разом вирішувати проблеми на своїй території. Тому деякі громади шанс покращити своє життя втратили — через надмірний скепсис, недовіру, пасивність. А ось кооператив у Хоружівці — гарний приклад того, як люди, об’єднуючись, досягають значних результатів», — говорить координатор «Місцевого розвитку, орієнтованого на громаду» Тамара Харченко.

Виконано за допомогою Disqus