Недостатнє фінансування призводить до поширення АЧС — Лапа

11 травня 2017 99 0
Володимир Лапа, голова Держпродспоживслужби
Kurkul.comВолодимир Лапа, голова Держпродспоживслужби

За словами голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи, з початку року в Україні було зафіксовано 66 випадків АЧС і негативна динаміка триває. До такого стану призвело недостатнє фінансування протиепізоотичних заходів, в тому числі й АЧС, а також недосконалість законодавства, йдеться на сайті Держпродспоживслужби.

«У 2016 році на протиепізоотичні заходи було спрямовано 65 млн грн — десь вакцину проти сказу купили, десь ще щось. Але це закрило лише верхівку айсбергу існуючих проблем. Навіть не було коштів на діагностику АЧС, ми були змушені звернутися за допомогою до міжнародних партнерів. Тобто, обмеження в бюджетному фінансуванні спрацювало негативно. Ще треба закуповувати лабораторне обладнання. Я не можу сказати, що в усіх областях належним чином оснащені лабораторії», — наголосив голова Держпродспоживслужби.

Є також причини поширення хвороби, які пов’язані з регулюванням.

«Раніше працювала ветеринарна міліція. У неї не завжди був однозначний імідж, але вона виконувала свої функції з ліквідації епізоотії. Зараз її ліквідовано. Ми налагоджуємо співпрацю з Національною поліцією, а це потребує часу. Але Нацполіція не має повноважень зупиняти транспортний засіб без достатніх на це підстав, а перевірка — чи супроводжується тварина, що перевозиться, необхідними документами — не є такою підставою», — підкреслив він.

На думку Володимира Лапи, занизькі штрафи за занесенні вірусу є ще однією причиною.

«Збитки від цього можуть сягати сотень тисяч мільйонів гривень, а штраф складає від 3 до 10 неоподаткованих мінімумів. Це — нонсенс», — обурюється Володимир Лапа.

Загалом, можна стверджувати, що робота Держпродспоживслужби в частині ліквідації наслідків спалахів була достатньо ефективною, тому що жодного випадку повторення «африканки» в тому населеному пункті, де він раніше фіксувався, не було. А от з точки зору профілактики захворювання є велике питання, зауважив Володимир Лапа.

За його словами, зараз в сфері захисту тварин від поширення інфекційних захворювань ведеться інтенсивна законотворча робота, у якій Держпродспоживслужба бере активну участь.

Виконано за допомогою Disqus