Реклама

Агрометеорологічні умови загрожують майбутньому урожаю Запоріжжя

2 червня 2017 678 0
Урожай Запоріжжя під загрозою
Kurkul.comУрожай Запоріжжя під загрозою

За даними директора Департаменту агропромислового розвитку Запорізької ОДА Вадима Фіоктістова, на території Запорізької області агрометеорологічні умови для вегетації сільгоспкультур та плодових дерев ускладнювались через прохолодну, в окремі дні із заморозками, та бездощову погоду, повідомляє Урядовий Кур’єр.

Через відсутність достатніх опадів на території області зберігається дефіцит продуктивної вологи, як в орному, так і метровому шарі ґрунту. Тиждень тому в метровому шарі ґрунту було всього 44-46 мм доступної для рослин води, що відповідає 30-36 % найменшої польової вологоємності (НПВ). У південних районах ситуація склалася вкрай критична: у метровому шарі ґрунту всього 8 мм корисної вологи (5% від НПВ), що на цей період розвитку рослин озимої пшениці негативно позначається на формуванні повноцінного врожаю.

На посівах озимої пшениці почалося колосіння та цвітіння колосу. Наразі стан посівів добрий. Усього під урожай 2017 р. посіяно озимих колосових на площі 665 тис. га. Ярі культури посіяні на площі 857 тис. га (98%). На полях області завершується сівба проса, якого посіяно на 5 тис. га (44 %).

Проводиться обробка посівів отрутохімікатами, гербіцидами та підживлення посівів. Дозрівання зерна ярого ячменю згідно з агрометеорологічними розрахунками у південних районах почнеться у строки, близькі до звичайних ― 2-6 липня, у північно-східних районах 8-12 липня. Цього року площа зернових до збирання складе 900 тис. га, аграрії планують зібрати врожай майже 2,4 млн т зерна.

Виконано за допомогою Disqus