Реклама

Із 2018 р. в Україні буде лише три сорти молока — ЗМІ

6 червня 2017 2666 0
Склянка молока
pixabay.comСклянка молока

Із 1 січня 2018 р набудуть чинності зміни до ДСТУ. Залишиться лише три сорти молока: екстра-клас, вищий і перший. Це означатиме, що молоко другого ґатунку чи негатункове не зможе находити на переробні підприємства, пише Європейська правда.

Це пов’язано з тим, що виробництво молока в Україні скеровують у бік Європи, де є норми, які охороняють споживачів від неякісної та небезпечної продукції.

«Ми маємо втілити записані в Угоді про асоціацію положення щодо санітарно-гігієнічних норм, що стосуються сировини молока. У нас не повинно бути чотирьох або навіть п’яти ґатунків молока, має бути один єдиний стандарт — молоко екстра-класу», — каже віце-президент по зв’язках із громадськістю Асоціації виробників молока України Ганна Лавринюк.

Це означає, що в Україні докорінно зміниться система сортування молока. Адже згідно з чинним ДСТУ нині його ділять на такі сорти: екстра-клас, вищий ґатунок, перший, другий і несортовий.

За словами експертів, у країнах ЄС такого поділу немає. І туди дозволено імпортувати тільки молоко класу екстра.

Для українських молокотоварних ферм піднятися до таких стандартів реально, хоч і не легко.

«Європейський стиль виробництва — це відповідність базовим вимогам. Обов’язкова ідентифікація худоби, лікування, дослідження на найбільш небезпечні хвороби. Це періодичний контроль якості молока, його промислова перевірка, охолодження й швидка первинна переробка. В Європі фермери інвестують не лише у виробництво молока, а й у власні кооперативні переробні заводи», — каже голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа.

Виконано за допомогою Disqus

Реклама