Концепцію ринку землі мають обов’язково погодити з аграріями — ВАР

14 червня 2017 113 0
Андрій Дикун, голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР)
kurkul.comАндрій Дикун, голова Всеукраїнської аграрної ради (ВАР)

Кабінет міністрів не підтримає жоден варіант запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення без попереднього погодження з аграріями, повідомили у Всеукраїнській аграрній раді (ВАР).

Таке припущення висловив голова ВАР Андрій Дикун.

«Прем’єр наголосив, що без погодження з ринком Уряд не буде підтримувати жоден законопроект. Крім того, він не підтримує концепцію, яка передбачить продаж землі для великих холдингів та іноземців. Тому в нас зараз є можливість розробити концепцію, представити її в регіонах і продовжувати роботу робочої групи», — сказав Андрій Дикун.

Він зауважив, що аграрії підтримують скасування мораторію, але лише після приведення до ладу кадастрової карти та Реєстру прав на нерухоме майно, а також розпаювання нерозпайованих досі земель колишніх колгоспів.

Аграрні підприємства також потребують права купувати землі сільськогосподарського призначення, тому пропонують Уряду затвердити концепцію ринку землі, за якою юридичні особи також можуть бути учасниками ринку, але лише за умови, що останні три роки вони здійснювали сільськогосподарську діяльність, а їхніми власниками є виключно громадяни України.

Виконано за допомогою Disqus