Тваринники мають півтора роки, щоб перейти на систему HACCP

22 червня 2017 534 0
Вівці
Kurkul.comВівці

Виробники продукції тваринництва мають 1,5 роки на адаптацію до міжнародної системи управління безпечністю продуктів харчування. Про це повідомила під час виїзного засідання аграрного комітету в м. Нововолинськ, Волинської області заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, пише AgroPolit.com.

Заступник міністра підкреслила, що перехід на дану систему підніме якість української продукції та спростить вихід виробників на міжнародні ринки.

«Щодо безпечності харчових продуктів, то вже прийнято закон №1602, який декларує, що всі оператори харчового ринку мають запровадити систему HACCP (система управління безпечністю продуктів) у три етапи. Останній «дедлайн» ― до 1 січня 2019 р. Запровадити його мають навіть невеликі виробники продукції тваринництва. Мінагрополітики організовує безкоштовні семінари у всіх регіонах, якщо є необхідність, звертайтеся, будь ласка», ― додала Олена Ковальова.

На думку народного депутата («Самопоміч»), члена аграрного комітету Івана Мірошніченка, сьогодні потрібно комплексно, а не точково, вирішувати проблеми тваринництва.

«Існує великий розрив між різними напрямками тваринництва в Україні. З одного боку, впроваджуються абсолютно першокласні технології та передові компанії працюють у виробництві м'яса птиці та яєць, достойний рівень промислового виробництва свинини (датські, французькі та канадські технології). З іншого ― повна катастрофа в переробці м'яса ВРХ, баранини, вівець. Досить обмежений попит і, відповідно, виробництво індиків, качок та гусей. Скромні успіхи в молочному напрямку: на жаль, є лише окремі індивідуальні, але ще не системні проекти. Тож пазл українського тваринництва складений частково і ще багато потрібно правильно скласти, щоб вийти на цілісний розвиток-зображення», ― говорить він.

Виконано за допомогою Disqus