Погода змусила аграріїв півночі та півдня почати жнива одночасно

12 липня 2017 71 0
Зернозбиральний комбайн у полі
pixabay.comЗернозбиральний комбайн у полі

Цього року в Україні жнива можна назвати безпрецедентними. Адже вони почалися майже одночасно у більшості регіонів країни: збирають урожай і на півдні, і на заході, і на сході та навіть на півночі.

Про це повідомляє SuperAgronom.com.

Нагадаємо, аграрії вже зібрали 3,7 млн т зерна нового врожаю.

Посуха, яка не оминула цьогоріч ні один український регіон, значною мірою стала причиною майже одночасного початку жнив на більшій частині території країни. Після Одеської, Миколаївської, Херсонської та Запорізької областей з відривом у 2-3 дні розпочали збирання урожаю Дніпропетровська, Черкаська, Чернігівська області, далі естафету прийняли Житомирщина, Львівщина, Івано-Франківщина, Полтавщина, Вінниччина, Волинь... Жнивують вже і на Донеччині, і на Буковині. Ті регіони, які ще не долучилися до збиральної кампанії, зроблять це вже найближчими днями.

Досвідчені агрономи говорять, що принаймні за останні 15-20 років не пригадують такої одностайності по регіонах у старті жнив. До зсунення строків збирання урожаю зернових та озимого ріпаку призвела зміна погодних умов. Цілком можливо, що подальші зміни клімату ще більше зменшать різницю у господарюванні між різними зонами України.

 

Виконано за допомогою Disqus