В Україні запрацює «Лабораторія якості молока» (ОПИТУВАННЯ)

26 липня 2017 492 0
Лабораторне обладнання
pixabay.comЛабораторне обладнання

Асоціація виробників молока (АВМ) відкриє «Лабораторію якості молока», яка допоможе фермерам долати проблему маститів ВРХ та перевіряти молоко на наявність у ньому антибіотиків.

Про це порталу MilkUa.info розповів директор лабораторії, кандидат ветеринарних наук, доцент Андрій Білан.

«Створенню лабораторії сприяло кілька причин: бажання виробників збільшити кількість молока екстра; скарги на низьку закупівельну ціну, яку встановлюють переробні підприємства; аналіз та перспектива подальших потреб молочних господарств, що планують розвиватися», — поінформував керівник лабораторії.

За словами Андрія Білана, основна діяльність лабораторії полягає у всебічному контролі процесу виробництва молока.

Слід підкреслити, що мастити корів — одна з найбільших проблем молочного скотарства.

Збитки, які несе виробник від захворювання корів на мастит, перевищують збитки від всіх інших хвороб. До того ж, мастит неможливо подолати сегментарно і усунення проблем в одному технологічному блоці не дасть бажаного результату. Експерти зазначають, що лише комплексний підхід забезпечить успіх у подоланні маститу.

Всебічний аналіз молока та підбір генетичного покращувача допоможе уникнути зниження кількості та якості молока, коли корова вже досягла піку своєї продуктивності.

Основна діяльність лабораторії полягатиме у контролі процесу виробництва молока:

  • контроль якості сировини;
  • участь в обґрунтуванні відповідних технологічних схем, спрямованих на забезпечення стабільності і високої якості продукції;
  • контроль технологічних процесів виробництва, спрямований на дотримання встановлених технічних умов, технологічних схем та інструкції;
  • контроль санітарного стану виробничих приміщень, обладнання, тари, інвентарю;
    • впровадження в практику роботи лабораторії новітніх досягнень в області методів контролю.

Як сказав Андрій Білан, один із наступних кроків для створення лабораторії — підбір персоналу. Крім того, зараз визначають перелік необхідного обладнання, щоб своєчасно провести тендери з його закупівлі.

 

Чи користувалися б Ви послугами лабораторії?

Виконано за допомогою Disqus