Білорусь. У школах вивчатимуть органічне сільське господарство

30 липня 2017 39 0
Помідори в теплиці
pixabay.comПомідори в теплиці

Відтепер у білоруських школах діти вирощують овочі за підтримки ООН та вивчають органічне сільське господарство.

Для цього в школах були створені спеціальні літні табори, де діти щоденно доглядають за грядками, пише Agrostory.

«У нас першим урожаем були огірки та крып. Нам у шкільній їдальні вже давали овочі, які ми самі вирощуємо», — розповіла білоруська школярка Варвара Дуняк.

На сьогодні органічне сільське господарство почали розвивати поки тільки в двох білоруських школах. Закупили інвентар та теплиці з крапельним зрошенням.

Якщо урожай буде хорошим, то батьки зекономлять на обідах. Тому і вирощують діти тут найбільш необхідні цибулю, капусту, буряк, кабачки, томати, огірки, малину, полуницю тасмородину.

Ініціативу планують підтримати й інші білоруські навчальні заклади.

«У нас в рамках цього проекту придбано дві морозильні камери. И ми планиємо, що ягоди будемо заморожувати», — заявила директор Драчковського навчально-педагогічного комплексу Тетяна Каледа.

На шкільних грядках діти використовують екологічно чисті добрива та спеціальні настої.

«Запарюємо ромашку або кропиву. Потім змішуємо з теплою водою і поливаємо », — поділилася досвідом школярка Юлія Самохова.

Так само з вересня школярі почнуть на уроках вивчати теорію органічного сільського господарства: його принципи вже включені в освітні програми. Крім цього, у білоруських школах будуть впроваджені енергозберігаючі технології

Виконано за допомогою Disqus