Законопроекти для запуску ринку землі внесуть у Раду в вересні

30 липня 2017 360 0
Максим Мартинюк, в. о. міністра аграрної політики та продовольства України
kurkul.comМаксим Мартинюк, в. о. міністра аграрної політики та продовольства України

Міністерство аграрної політики і продовольства закінчить роботу над необхідними для запуску ринку землі законопроектами до кінця серпня і у вересні внесе їх до Верховної Ради України.

Зокрема, йдеться про законопроекти про обіг земель і про фінансову підтримку ринку землі, пише РБК-Україна.

Про це повідомив в. о. глави Мінагрополітики Максим Мартинюк.

«Необхідне прийняття законопроекту «Про обіг земель», в якому потрібно чітко прописати, що ми його робимо в інтересах дрібних і середніх товаровиробників. І в результаті, ми хочемо, щоб в селі з'явився дрібний і середній клас. Законопроект про фінансову підтримку ринку землі, яка може здійснюватися кількома методами, наприклад, у вигляді видачі кредитів, держава може виступати гарантом для кредитів. Також, держава може компенсувати частково кредитну ставку. Ось ці два закони — це мінімально необхідний пакет. Ми фіналізуємо ці законопроекти до кінця серпня. У вересні вони будуть внесені до Верховної Ради», — розповів Максим Мартинюк.

За його словами, зараз в Раді немає 226 голосів для скасування мораторію на продаж сільгоспземель. При цьому він упевнений, що з 1 січня 2018 р. в Україні буде дано старт земельній реформі.

«З урахуваннямм попереднього досвіду, я думаю, що буде політичний консенсус з питання ринку землі, в мораторії не буде необхідності. У Земельному кодексі написано, що мораторій скасовується при наявності двох умов: прийняття законопроекту «Про обіг земель» і фактичне закінчення дії його терміну, в даному випадку з 1 січня 2018 р. У той же час, якщо законопроект «Про обіг» не прийнятий, то мораторій триває», — сказав він.

Нагадаємо, комітет парламенту з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендує ВР прийняти за основу законопроект №6049-1 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації використання масивів земель сільськогосподарського призначення».

Виконано за допомогою Disqus