Україну накрила хвиля рейдерства середніх господарств — Томич

3 серпня 2017 208 0
Іван Томич, голова АФЗУ
kurkul.comІван Томич, голова АФЗУ

Зараз Україну накрила хвиля рейдерства середніх фермерських господарств. 

Із такою заявою виступив президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) Іван Томич, пише AgroPolit.com.

«Ситуація з рейдерськими захопленнями фермерських господарств розпочалася більше двох років тому.  Захоплення таких господарств набуло  яскравого характеру саме минулого року…  Якщо раніше рейдери  цілилися у невеликі господарства, то сьогодні таких випадків (господарства обробляють до 100 га) лише 1%. Найбільший пріоритет рейдерів зосереджений у бік середніх господарств, які обробляють від  5 до  20 тис. га. Як правило, це 70-75% всіх випадків», — розповів Іван Томич.

Він озвучив кілька ключових проблем, які сьогодні відіграють на руку рейдерам.

Перша — наявність двох реєстрів (Мін’юсту та Держгеокадастру).

«Якщо цього не усунути, то не буде порядку в питанні реєстрації права власності та земельні ділянки. Потрібен єдиний прозорий механізм ведення одного базового реєстру», — називає  першу причину він.

Друга проблема — безвідповідальність чиновників,  які реєструють землі.

«Фермери кажуть, що зараз можна заплатити і в реєстр внесуть все, що ти хочеш, навіть інформацію про те, що ти є фермером на Марсі.  Безвідповідальне внесення земельної інформації  у кадастр – на обличчя», —  каже голова АФЗУ.

Третя — блокування передача місцевими органами влади та громадам прав розпоряджатися землями.

«Саме громади  мають контролювати виділення землі.  Це питання і далі не  вирішне. Реєстр прав власності на земельні ділянки  мають вести  саме  місцеві громади, надаючи  цю інформацію у Держгеокадастр. А сьогодні все сконцентровано  у Держгеокадастрі.  Тому притягнути винних до відповідальності практично не можливо», —  зазначив Іван Томич. 

Четверта — завершення проведення інвентаризації.

«Наповнення Держкадастру відбувається так: вноситься найлегше, але найважче ніхто не збирається вводити у базу даних. Без цих даних будуть постійно виникати питання, хто володіє тією  чи іншою земельною ділянкою», — підсумував Томич.

Крім того, Іван Томич висловив подяку сайту Kurkul.com за активну позицію із захисту фермерів та висвітлення теми рейдерства в Україні.

Нагадаємо, нещодавно група народних депутатів на чолі з Іваном Мірошніченком, звернулися до  Президента, міністра юстицій та Генпрокурора з вимогою створити Антирейдерську платформу для бізнесу. Натомість в Мінюсті обіцяють запустити цю комісію не раніше осені. Тим часом сам бізнес  вже сформував свою платформу захисту — «Самооборону підприємців». 

 

Виконано за допомогою Disqus