Ферми тестують чотирьох бугаїв із волинського племпідприємства

7 серпня 2017 262 0
Бугай «АНГ» — голштин, чорно-рябої масті
agrovolyn.comБугай «АНГ» — голштин, чорно-рябої масті

Наразі чотири бугаї із ДП «Волинське обласне сільськогосподарське виробниче підприємство по племінній справі у тваринництві» знаходяться на оцінці у сільськогосподарських підприємствах Волинської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Закарпатської та Миколаївської областей.

Про це повідомили в Департаменті агропромислового розвитку Волинської ОДА.

Учасники семінару для спеціалістів галузі тваринництва, що відбувся на початку серпня на базі племпідприємства оглянули його генетичний потенціал — племінних бугаїв, ознайомилися із станом селекційно-племінної роботи в області та обговорили питання роботи пунктів штучного осіменіння в районах.

Племпідприємство проводить роботу з відтворення маточного поголів’я та стада сільськогосподарських тварин. На підприємстві вирощують бугаїв для подальшої їх оцінки, консервації генетичного матеріалу та його реалізації.

Отже, зараз ферми випробовують таких тварин:

  • Бугай «МИЛИЙ» — голштин, чорно-рябої масті. Вага 845 кг. Лінія Старбака. Надій по матері — 8113 кг; жир — 4,3%; білок — 3,3%. Куплений на племрепродукторі ТОВ «Україна» Локачинського району.
  • Бугай «АНГ» — голштин, чорно-рябої масті. Вага 792 кг. Надій по матері — 7704 кг; жир — 4,3%; білок — 3,3%. Куплений на племрепродукторі ТОВ «Україна» Локачинського району.
  • Бугай «РОЛИК» — породи абердин-ангуська, чорний комолий. Лінія Райто. Жива вага 703 кг. Придбаний на племзаводі СГТОВ «Лище» Луцького району.
  • Бугай «ЦЕЛЬСІЙ» порода волинська м’ясна, червоний комолий. Лінія Цебрика. Жива маса 553 кг. Придбаний на племзаводі «Зоря» Ковельського району.

До слова, волинське державне племпідприємство — єдине в Україні та збереглося ще з радянських часів. Нещодавно підприємство отримало пропозицію розширювати мережу по інших областях країни.

Директор департаменту агропромислового розвитку Юрій Горбенко зауважив, що корова була і залишається годувальницею волинського селянина. В такому разі, корова повинна приносити дохід, що напряму залежить від її продуктивності. Тому генетичний потенціал відіграє найважливішу роль.

Очільник департаменту АПР також наголосив на діючих підтримках тваринницької галузі з бюджетів усіх рівнів.

Начальник ГУ Держпродспоживслужби в області Богдан Лозинський підмітив, що не далекий той час, коли утримувати корів та виробляти молоко будуть виключно великотоварні та фермерські господарства.

Виконано за допомогою Disqus