АЧС виявили на Закарпатті і Хмельниччині

14 серпня 2017 330 0
Знищення свиней
goloskarpat.infoЗнищення свиней

Одна з найбільш небезпечних хвороб сучасності — африканська чума свиней (АЧС) — зафіксована на Мукачівщині, введено карантин.

Також тут буде проведена повна ліквідація та утилізація свинного поголів'я, повідмили в групі «Африканська чума свиней» у Facebook.

АЧС виявили в одному дворогосподарстві в с. Н.Коропець. Тут були виявлені дві інфікавані особини свиней. Для оперативного вирішення ситуації було проведено розширену нараду райадміністрації, на якій і було обговорено та затверджено подальший план заходів для якнайшвидшої ліквідації причини та наслідків вище згаданого екзотичного захворювання. 

Також випадок АЧС був зафіксований у філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» в с. Коров'є Хмельницької області.

«До нас звернувся мешканець села і попросив перевірити на наявність африканської чуми двох його свиней, які раптово померли. Після лабораторних досліджень було підтверджено наявність захворювання. Наразі інфіковані туші спалені, останки продизенфікавані та захоронені, також дезинфекцію проведено у місці перебування свиней та цілому дворогосподарстві, відповідно до чинного законодавства», — доповів начальник Держпродспоживслужби в Мукачівському районі Василь Туряниця.

Так, в першу чергу, було визначено вогнище хвороби, ним стала вулиця, де було зафіксовано спалах АЧС, та зону захисту, яка складає територію радіусом в 3 кілометри від джерела інфекції.

На цій території, яка склала весь Н. Коропець, повинна бути проведена повна ліквідація та утилізація свинного поголів'я, і протягом 40 днів має зберігатися карантин на повторне утримання свиней.

Утім за вбивсто здорових тварин мешканцям виплатять відшкодування. Зокрема, під час обговорення даної проблеми було виокремлено два рішення виходу з ситуації. 

Перше — власники свиней, після знищення тварин, можуть залишити тушу в себе на зберігання до моменту проходження лабораторних досліджень наявності інфекції, але для цього потрібно підписати акт про заборону використання м'яса в їжу та вивезення його за межі карантину, а в разі непідтвердження діагнозу використовувати його за власним бажанням.

Другий варінт — громадяни матимуть можливість здати туші свиней до обласної ветеринарної служби, і отримати компенсацію, яка буде нараховуватися з обласного та районного резервного фонду.

Також повідомляється, що наразі перші заходи безпеки, необхідні в разі такої ситуації забезпечено. Так, на кожному в'їзді та виїзді з села розміщено ветеринарно-поліцейські патрулі, які дезинфікують та перевіряють усі автортанспортні засоби, які перетинають територію населеного пункту.

Водночас, забезпечено постійне перебування партульної машини, яка постійно моніторить загальну ситуацію в Н. Коропці.

Сформовано склад комісії, яка буде займатися вилученням та ліквідацією поголів"я свиней.

«Проведено інвентаризацію популяції свиней в даному населеному пункті (за попередніми даними їх кількість варiюється від 115 до 120 особин). Саме ж умертвління тварин буде відбуватися після подворового обходу дворогосподарств для детальнішого ознайомлення населення з шляхами вирішення проблеми, що склалася», — поінформували в Мукачівській районній адміністрації.

Нагадаємо, на Закарпатті збираються повністю ліквідувати кабанів у природному середовищі.

 

Виконано за допомогою Disqus