Град завдав шкоди посівам соняшнику на Хмельниччині

28 серпня 2017 321 0
Крижини граду, фото жителів м. Шепетівка
СоцмережіКрижини граду, фото жителів м. Шепетівка

У другій половині дня 27 серпня на Хмельниччині вирувала негода у вигляді грози з градом та шквалами. Серйозних втрат зазнали населені пункти Хмельницького та Шепетівського районів. Місцеві повідомляють, подекуди град був розміром з куряче яйця. Крім понищених авто та будівель втрат зазнали і сільгоспвиробники регіону, повідомляє SuperAgronom.com.

За словами головного агронома ТОВ «Готівка-еліт» (Шепетівський район, Хмельницька область) Филимона Антонюка, найбільшої шкоди негода завдала посівам соняшнику, проте на щастя стихія мала локальний характер, тому постраждали лише частина полів господарства.

«Град був розміром з 5 коп. Основний удар стихії прийшовся на посіви соняшнику. Загалом під культурою 6,7 га. Попереднє обстеження посівів показало, що град побив листя рослин, дісталося і кошикам. Про втрати урожаю казати поки що рано, збитки ще не встановлювали проте очевидно, урожайність у будь-якому випадку знизиться. На щастя негода не встигла зачепити посіви озимого ріпаку, адже тільки нещодавно завершили посівну культури. Обстеження посівів показало, сходи вціліли», — розповідає Филимон Антонюк.

 

Виконано за допомогою Disqus