Фермер «відвоював» свій соняшник у рейдерів

1 вересня 2017 374 0
Соняшник в полі
Kurkul.comСоняшник в полі

На Миколаївщині фіксують нові випадки рейдерства та зловживань з оформленням права власності на землю. Фермер Анатолій Гасюк, один з тих кому довелось стикнутись з цією проблемою. Повідомляє agroparty.org.ua.

Від батька у спадок він отримав 30 га землі. Під час оформлення права власності розпочались дзвінки з погрозами, та ще й в Держгеокадастрі на нього очікував «сюрприз».

 «Оформляли документи на землю півтора роки, держслужбовці як завжди все затягували. В липні 2017 р. нам видали накази на виготовлення документації на право власності. Маючи дані накази на руках, ми обробляли цю землю та посіяли там соняшник. Коли прийшли до  реєстратора, виявилось, що тиждень тому право власності на нашу землю зареєстрували вже 15 громадян», — розповідає Анатолій Гасюк.

Звернувшись до суду фермер домігся накладення обмеження на земельну ділянку, щоб ніхто не міг її перепродати. Відразу розпочались дзвінки з погрозами викосити весь соняшник. На ділянці Анатолія Гасюка з’явився комбайн, вантажівки та молодики для «охорони». Проте фермери та місцеві жителі згуртувалися, викликали правоохоронців і не дозволили зрізати соняшник.

Згідно рішення прокуратури, право збирати соняшник має той, хто сіяв. Далі справа чекає на розгляд у суді.

Виконано за допомогою Disqus