Парламентський комітет пропонуватиме виділити 4 млрд грн на підтримку фермерства

14 вересня 2017 60 0
Корови
Kurkul.comКорови

Парламентський комітет з питань аграрної політики пропонуватиме на наступний рік закласти в бюджеті 3-4 мільярди на підтримку аграріїв

Особливу увагу буде звернуто на підтримку садівництва та тваринництва.

Про це повідомляє УНІАН.

За словами члена комітету Сергія Лабазюка,  особливу увагу приділять підтримці садівництва та тваринництва.

«Цього року в бюджеті заклали 75 млн грн на відшкодування закладки молодих садів та будівництва комплексів. Але ці кошти йдуть на те, щоб погасити борги минулих періодів по цій програмі. Загалом треба 150 млн грн, щоб погасити борги», ― наголосив Сергій Лабазюк.

За його словами, на наступний рік комітет пропонуватиме закласти в Держбюджеті на підтримку садівництва не менше 1 млрд грн. Ці кошти підуть на розвиток розсадників, на створення переробних комплексів та комплексів із зберігання вирощеної продукції, а також посадку нових садів.

«Аграрії за 7 місяців 2017 р. сплатили до бюджету 9 млрд грн. Чому не повернути 1-2 млрд грн назад у галузь, яка є локомотивом економіки, яка постійно розвивається і створює робочі місця», ― зазначив експерт.

Він додав, що ще орієнтовно 1 млрд грн комітет пропонуватиме скерувати на підтримку тваринництва.

«У галузі тваринництва працювала програма частково компенсації за придбане племінне поголів’я,  а також за створені ферми. Не треба нічного вигадувати, ці програми потрібно повернути. Сума має бути 500 тис. грн ―1 млрд. Пропонуватимемо від комітету на підтримку аграріїв в наступному Держбюджеті загалом закласти 3-4 млрд грн», ― пропонує член комітету.

Він пропонує направити ці кошти на здешевлення кредитів для агровиробників.

«Ця програма діяла і вона свого часу дала можливість їм брати посильні кредити, закупляти техніку, інвестувати і розвиватися», ― зазначив нардеп. 

Виконано за допомогою Disqus