На Дніпропетровщині рейдери здійснили захоплення сільгосппідприємства (ОНОВЛЕНО)

19 вересня 2017 1184 0
Знак на в'їзді в Дніпропетровську область
vesti.dp.uaЗнак на в'їзді в Дніпропетровську область

У п’ятницю 15 вересня на поля агропідприємства «Агроволодар» в с. Личкове Магдалинівського району Дніпропетровської області у супроводі держвиконавця було доставлено 7 комбайнів, щоб почати збір врожаю, пише видання «АНТИКОР».

Читати по темі:  Під загрозою рейдерського захоплення 3 тис. га ― Кубів

Про це розповів керівник сільгосппідприємства «Агроволодар» Василь Кузнєцов.

«Сам вибір часу прибуття і дня тижня перед вихідними, коли держустанови закриваються — це перша ознака рейдерства. На наші поля збирати наш урожай прибули рейдери», — каже Василь Кузнєцов.

Фермер пояснив схему рейдерського захоплення його врожаю: вона пов’язана неконституційною та незаконною концентрацією повноважень, яку в ході непродуманих реформ отримав Мін’юст.

«До 2016 р. земельні паї в Личковому орендувало ТОВ АФ «Олімпікс-агро». Коли ж термін держреєстрації договорів з «Олімпіксом» закінчився, наше підприємство на законних підставах уклало з селянами нові договори, провело абсолютно законну їхню державну реєстрацію в реєстрі. Це було восени 2016 р. У цьому році ми засіяли поля, виростили врожай, і раптом сюди є колишні орендарі і збираються при силовій підтримці правоохоронців вкрасти у нас урожай», — обурюється фермер.

Як з’ясувалося, комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері держреєстрації без запрошення сторін і розгляду аргументів по суті, в односторонньому порядку скасувала реєстрацію договорів оренди власників земельних паїв з підприємством «Агроволодар». Зроблено це було наприкінці липня 2017 р., коли урожай на полях майже поспів.

«На підставі цього незаконного ні за формою, ні за суттю рішення комісії міністерства, в обхід усіх чинних правових норм держави, люди міністра Петренка дозволили вкрасти у нас вирощений нами урожай», — заявив Василь Кузнєцов.

Він пояснив, що в результаті цих рейдерських дій не просто будуть пограбовані підприємство і власники земельних паїв, головні результати будуть мати політичний характер.

Аграрій попередив рейдерів і стоячих за їх спиною правоохоронців, що без бою жителі Личкового і співробітники «Агроволодара» свій урожай не віддадуть.

В свою чегру в Міністерстві Юстиції відкидають звинувачення.

«Офіційно заявляємо, що звинувачення на адресу Мін’юсту та Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації з боку керівника сільгосппідприємства ТОВ «Агроволодар» Василя Кузнєцова не відповідають дійсності. Наголошуємо, що під час державної реєстрації договорів оренди землі, укладених між власниками земельних ділянок та ТОВ «Агроволодар», приватний нотаріус не перевірив вже зареєстровані права оренди на ці ділянки. Відтак повторно зареєстрував оренду паїв, вже орендованих іншим сільгосппідприємством. Саме тому рішення Комісії про скасування реєстрації договорів оренди власників земельних паїв з підприємством «Агроволодар» є правомірним. Комісія у межах своїх повноважень та згідно з вимогами законодавства скасувала реєстрацію оренди для ТОВ «Агроволодар», яка виникла другою, оскільки у іншого підприємства були чинні на той час договори оренди, зареєстровані до 2013 року у встановленому законом порядку», — повыдомила прес-служба Міністерства.

Виконано за допомогою Disqus