У вересні зросли закупівельні ціни на молоко

22 вересня 2017 107 0
Молоко
pixabay.comМолоко

Закупівельні ціни на молоко у вересні демонструють підвищення. Найвищий ціновий діапазон спостерігається у Північному регіоні.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока (АВМ) Яна Музиченко.

Підвищенню цін передує ряд факторів:

  • активний експорт та зростання цін на масло у світі;
  • девальвація гривні, яка спостерігається з кінця серпня;
  • нестача якісного молока на ринку;
  • сезонне подорожчання.

За результатами опитування 15 вересня, середньозважена ціна по ринку на екстра ґатунок  склала 9,40 грн/кг (з урахуванням ПДВ), що на 29 коп. вище ціни фіксованої два тижні тому. Найвищий ціновий діапазон спостерігається у Північному регіоні — 8,50-9,65 грн/кг.

Вищий ґатунок за аналізований період подорожчав на 10 коп. — до 8,40-8,50 грн/кг. Центральний регіон отримує найвищу ціну — 8,94-9 грн/кг.

За перший ґатунок в середньому платять 8,16, що на 18 коп. вище початку місяця. Східний регіон показує максимальні ціни — 7,70-8,22 грн/кг.

До кінця місяця деякі господарства ще планують переглянути ціну, що може змінити загальну картину за місяць. Але вже зараз можна сказати, що ціни будуть вищі.

Виробництва молока буде йти на спад, а от експорт, навіть якщо й дещо призупинить ріст, буде в плюсі. Ціни на масло, за очікування міжнародних експертів продовжать рости.

Наразі, Україна показує досить активний приріст цін на молоко, в той час, як у світі темпи більш помірні, хоча ми все ще перебуваємо нижче світового рівня.

 

Виконано за допомогою Disqus