Знизилися закупівельні ціни на ринку живця

28 вересня 2017 201 0
Свині
Kurkul.comСвині

Протягом останніх двох тижнів ціна закупівлі свиней забійних кондицій І-ї категорії намагалася втриматися на рівні 49 грн/кг або й трохи вищому. Проте підсумки торгів минулого тижня надали вектору руху ціни конкретнішого напрямку. За їх результатами планова середня позначка на внутрішньому ринку на 2,2% нижча за минулотижневу — 48 грн/кг.

Про це повідомляє Аналітичний відділ Асоціації Свинарів України.

За відгуками закупівельників, протягом останнього тижня вересня закупівля живця свиней ведеться по 46,5-49 грн/кг. Проте оператори відзначають, що ціни на рівні як верхньої, так і нижньої межі діапазону зустрічаються епізодично, тоді як основна маса операторів працює в межах 47,5-48,5 грн/кг.

Хоча послаблення триває не перший тиждень м’ясопереробники не відчули позитивної реакції збуту на такі зміни. З одного боку, торгівля ще не встигла в повній мірі інтегрувати коливання закупівельних цін, тоді як покупці ще знаходяться «під враженням» високих цін. З іншого — млява реалізація є досить характерною ознакою осіннього періоду.

Сезонна стриманість споживчої активності обумовлена як більшою пропозицією альтернативних видів білку (за рахунок активнішого вилову риби, пожвавленню присадибного забою птиці, грибного сезону), так і через обмежену платоспроможність у зв’язку із реструктуризацію витрат з урахуванням опалювального сезону та підготовки до нього.

З огляду на ці чинники оператори очікують, що такий поступовий «зсув» закупівельних цін до низу традиційно триватиме протягом жовтня-першої половини листопада.

 

Виконано за допомогою Disqus