Жовта кавказька

Жовта кавказька
dovidkam.comЖовта кавказька

Назва породи

Жовта кавказька (Yellow caucasian)

Тип тварини

Бджола

Напрямок

Бджоли

Компанії племрепродуктори

Історія

Інші назви: вірменська жовта, кубанська широколапа, жовта кавказька порода бджіл.До цієї породи бджіл можна віднести жовті бджоли Грузії, Вірменії та Азербайджану.

Підрозділяється на три популяції: вірменську жовту (долинні і передгірні райони Вірменії), долинну жовту (низинні райони Грузії та Азербайджану) і північно кавказьку (кубанську) широколапу (степові райони Краснодарського, Ставропольського країв). Згідно К. А. Горбачову, А. С. Скорикова ці бджоли відносяться до однієї породи, яка походить від схрещування сірих гірських кавказьких бджіл з перською жовтою (Apis meda). У 1966 р в місті Мегрі був створений заповідник для розведення племінних вірменських бджіл. Однак, в даний час він фактично не виконує своїх функцій, а ведення бджіл знаходиться в приватних руках, які безконтрольно займаються їх розведенням, схрещуванням і вивезенням за кордон. При такому розкладі в найближчому майбутньому, якщо не буде вжито відповідних заходів з охорони вірменської бджоли, ми можемо втратити назавжди цю унікальну породу бджіл.

Стандарт породи

Забарвлення сіре з чіткими, майже червоними кільцями. Хоботок у цих бджіл трохи коротший, ніж у сірих кавказьких (6,5 – 6,9мм), але вони також добре працюють на червоній конюшині.

Вага одноденної бджоли становить 90мг., неплідної матки 180 мг., плідної 200 мг.

Господарська характеристика

Плодючість матки жовтої кавказької породи досягає 1100 – 1700 яєць на добу. Матки переважно засівають розплід в нижній частині стільника.

Відмітна властивість жовтих кавказьких бджіл – значна рійливость, при цьому бджоли закладають багато ройових маточників. Можуть відпустити до 10 роїв і закладають до 100 маточників. У них часто спостерігається тиха зміна маток. Жовті кавказькі бджоли пристосовані лише до умов м’якого, теплого клімату, і нетривалого безоблітного зимового періоду, малозімостойкі. Споживання меду взимку низьке. Відрізняються підвищеною чутливістю до падевого токсикозу, нозематозу і європейського гнильцю. Жовті кавказькі бджоли активно нарощують силу ранньою весною. Всі бджоли миролюбні, при огляді гнізда з рамок не йдуть, матка роботу не припиняє. Рамки сильно прополісують, мають темну («мокру») печатку меду, характерну і для сірої гірської породи бджіл. Бджоли відрізняються злодійкуватістю і здатні до нападу на інші родини. Гніздо захищають слабо.

Жовті кавказькі бджоли енергійно працюють в умовах півдня і збирають багато меду, добре заготовляють пилок і прополіс. Добре перемикаються з одного взятка на інший, добре працюють в погану погоду. Також добре переносять жаркий клімат, задовільно переносять транспортування.

За деякими біологічним і господарсько корисними ознаками вони вигідно відрізняються від інших порід. Ця порода являє цінність для селекції і виведення нових порід шляхом прямої і зворотної помісі. Перше покоління відрізняється високим медозбором, зимостійкістю, стійкістю до захворювань. Третє покоління, як правило, малопродуктивне. У чистоті ця порода розлучається на незначній території, в інших районах частіше зустрічаються помісі.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus