Аппалуза

Аппалуза
bib.geАппалуза

Назва породи

Аппалуза (Appaloosa)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхові

Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною породи аппалуза є район річки Палоуз на півночі США. Зараз аппалуза розводять на заході США і Канади

Назва породи походить від назви місцевості в районі річки Палоуз. Вважається, що іспанці завезли плямистих неаполітанських коней в Північну Америку в сімнадцятому столітті, їх допомога була необхідна для дослідження американських континентів. Згодом ці коні знайшли своє місце в житті американських індіанців, їх обмінювали, або продавали іншим племенам, їх поголів’я збільшувалася. Те, що тепер у нас є коні аппалуза – заслуга індіанців племені Не – Персе, що жили на північному заході нинішніх США. Порода була затверджена в 1938 р. Зараз зареєстровано більше півмільйона аппалуза, і щорічно до них додається близько 10 тис. нових коней.

Стандарт породи

Висота – 1,45 – 1,55 м. Масть: леопард (біла з темними плямами по всьому тілу), сніжинка (темні плями по всьому білому тілу, більше виражені на стегнах), чепрачна (темна з білої «попоною» на крупі, одноколірна або плямиста), мармурова (крапчаста по всьому тілу), паморозь (білі плями на темному тлі). Голова велика з живими, виразними очима, вуха, як і у всіх американських коней, маленькі і гострі, шия добре виліплена, груди широкі, округлий, потужний круп з високопоставленим хвостом, грива і хвіст надзвичайно шовковисті. Склера є у всіх коней, але у аппалуза вона біла і зазвичай більш помітна, ніж у представників інших порід. Добре видима біла склера – одна з характеристик породи, часто в комбінації з великими білими мітками на морді. У багатьох аппалуза на копитах є вертикальні світлі, або темні смуги. У коней світлих мастей також часто бувають тонкі смужки на копитах.

Господарська характеристика

Аппалуза – типовий скаковий кінь, у нього чудовий галоп, прекрасна совковість (здатність швидко змінювати швидкість руху). Коні цієї породи – чудові стрибуни.

Аппалуза можна зустріти майже в будь-якому вигляді кінного спорту. Вони жваво несуться по скакового доріжці, показують клас у вищих рівнях виїздки, конкуру, ігор, родео, пробігів і, звичайно, часто використовуються як спокійні прогулянкові сімейні коні – будь-яку роль може виконати різнобічна аппалуза. Використання

Аппалуза виступають у всіх видах перегонів. Завдяки доброзичливій натурі, коні цієї породи є виключно ідеальними верховими кіньми.

Характер: володіють надзвичайною витривалістю, слухняні і сильні, старанні і доброзичливі.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus