Ахалтекінська

590
Ахалтекінська Джерело: vkazivka.com
Назва породи Ахалтекінська Akhal-Teke
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори

Історія

Ахалтекінець, текінец, аргамак – це лише декілька з повсякденних назв представника чистокровної ахалтекінської породи коней. Точна дата виведення ахалтекінської породи невідома, однак самі ранні відомості про цю породу відносяться чи не до IV–III століть до нашої ери. Внесок ахалтекінської породи коней в конярство Сходу і Заходу величезний. Вважають, що саме ахалтекінці були серед предків чистокровної верхової породи, починаючи з XIX століття займають перше місце за впливом на інші породи. В історії формування арабської породи також простежується ахалтекінський вплив. Ахалтекінська кров тече в конях донських і російської верхової порід. За словами найбільшого радянського іполога В.О. Вітта, ахалтекінська порода – це «золотий фонд культурного верхового коня всього світу, останні краплі того джерела чистої крові, який створив все верхове конезаводство».

Стандарт породи

Коні цієї породи досить високі: в середньому жеребець досягає 160 сантиметрів у холці. Конституція у них надзвичайно суха – ахалтекінці чимось схожі на хортів або гепардів. Крім того, у коней цієї породи досить своєрідна форма голови: опуклий лоб, горбоносий профіль, довгі й тонкі широко розставлені вуха. Очі у ахалтекінців незвично подовжені і мають нібито розкосу форму, так званий «азіатське око». Круп м’язистий, трохи приспущений, загривок високий, стегна вузькі, грудна клітка дрібна. Ноги сухі і довгі, спина розтягнута. Шкіра у коней даної породи дуже тонка, і під нею часом легко проглядаються кровоносні судини. Цьому сприяє і те, що волосяний покрив на тілі тварини досить малий і ніжний. Грива рідка, а часом трапляються тварини і зовсім без неї – такої ознаки немає в жодної іншої породи.Масть переважно гніда, ворона, руда, а також можна зустріти і куди більш рідкісні булані, каракові, бурі відтінки. Однак для будь-якої масті цієї породи характерний сріблястий або яскравий, золотистий відтінок шерсті. Ахалтекінці ізабелової масті вважаються рідкістю. У коней ізабелової масті колір шерсті кремовий або топленого молока, на всьому тілі рожева шкіра і блакитні очі. Відтінок масті при різному освітленні змінюється.

Господарська характеристика

Завдяки своїй високій жвавості і відмінній працездатності ахалтекінський кінь незамінний в походах. Ахалтекінці володіють високою жвавістю, неймовірною витривалістю і стрибучістю: в 1950 жеребець цієї породи Перепілка поставив світовий рекорд, стрибнувши практично на дев’ять метрів.

Вони хороші як конкурні коні – вище ахалтекінців ще ніхто не стрибав, рекорд – 2 метри 20 сантиметрів. Ахалтекінські коні відрізняються палким темпераментом. Деякі з них підпускають до себе тільки господаря. Крім того, ахалтекінці відрізняються тонкою душевною організацією. Вони горді, розумні і ніколи не виставляють своїх почуттів напоказ.