Браман

87
Браман Джерело: https://st.depositphotos.com
Назва породи Браман Braman
Тип тварини ВРХ
Напрямок ВРХ - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

Порода великої рогатої худоби браман була виведена в Індії. Брамани походять від індійських порід:  гір, канкредт, майсур і онгулу (неллер). Вперше їх завезли в Америку ще в XIX столітті, а пізніше в XX столітті ця порода поширилися в тропічні і субтропічні регіони, включаючи Австралію і Філіппіни. Існують американська браманська, ямайська браманська і та індо-бразильська породи ВРХ. У США вивезені і використовуються три основних види: гузерат, неллор і гір. В Індії худоба породи браман вважається священною, тому її м’ясо заборонено до вживання.

Стандарт породи

Масть – від світло-сірого до рудого і майже чорного. Найчастіше зустрічається худобу від світло-сірої до просто сірої масті. Дорослі бики зазвичай темніші корів і у них є темні плями на шиї, плечах і в нижній частині стегна. Худоба породи браман має горб на шиї і верхній частині спини, а також великі вуха, які зазвичай спрямовані вгору і іноді заломлюються. Для худоби цієї породи характерні підборіддя і підгруддя з великою кількістю шкіри. У порівнянні з європейськими породами худоби у породи браман більш розвинені потові залози. Шерсть коротка, щільна і блискуча, темна шкіра, багато шкіри висить, розвинені потові залози і здатність виробляти менше внутрішнього тепла при жаркій погоді – це все робить їх витривалими до високих температур і сонячних променів.

Господарська характеристика

Жива маса биків – 720 – 1000 кг, корів – 450 – 630 кг. Телята: народжуються вагою 28–30 кг, але швидко набирають масу.

Переваги породи браман: легко переносять спеку; стійкі до комах (сальні залози виробляють маслянистий секрет, який допомагає відлякувати комах), добре виховують потомство, дають багато молока у всіх умовах, забійний вихід м’яса дуже високий, практично не схильні до саркоми, спокійні, слухняні, але вимагають турботи, не надто вибагливі в кормах.