Клейдесдаль

Клейдесдаль
bib.geКлейдесдаль

Назва породи

Клейдесдаль (Clydesdale)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - упряжні

Компанії племрепродуктори

Історія

Клейдесдальська ваговозна порода коней була виведена на початку XIX століття фермерами Ланкашира в Шотландії, в долині річки Клайд шляхом схрещування шотландських ваговозних кобил з клевелендськими, фландрськими і шайрськими жеребцями. Ця порода виводилася для сільськогосподарських робіт і для перевезення вантажів. Порода швидко стала популярна і набула поширення по всій Шотландії і північній Англії. Також клейдесдальські коні розводилися для потреб вугільних розробок Ланкашира. Одними з найперших впливових жеребців цієї породи стали Глансер і Брумфілд Чемпіон. У 1877 році була створено клейдесдальська асоціація любителів породи, а в наступному році була розпочата племінна книга. Клейдесдальські коні займають лідируючі позиції в Австралії, Канаді, Америці. Також їх розводять у Великобританії, Італії, Росії. Їх використовували для поліпшення запряжних коней у Володимирській, Іванівській, Ульяновській і Тамбовській областей і для виведення вітчизняної володимирської ваговозної породи.

Стандарт породи

Кращі коні клейдесдальської породи мають висоту в холці близько 165–172 см, обхват грудей — 190–202 см, обхват п’ястка — 25–28 см. Жива маса коней досягає 900-1100 кг. У них легка голова з широким чолом, розумними очима і довгими вухами, округла шия, косо поставлені плечі, подовжена, сильна, добре обмускуленная спина, неглибокий тулуб і не дуже округлі ребра. Кінцівки клейдесдалів сухі, плоскі з косими міцними бабками і міцними копитами. Щітки не довгі і знаходяться на задній стороні ніг. Клейдесдальські коні в основному гнідої масті різних відтінків, іноді зустрічається каракова. На лобі у них є білі відмітини. Ноги нижче скакального суглоба в білих «панчохах».

Господарська характеристика

Представники цієї породи високорослі і потужні тварини, з хорошим кістяком і мускулатурою. При всьому цьому у них широкий крок і вільна рись. Коні цієї породи скороспілі, дуже працездатні, але вимагають хороших умов утримання та рясного годування. Це дуже активна, добродушна конячка. На сьогоднішній день це фактично єдиний аборигенний кінь Шотландії і Нової Зеландії.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus