Комтуа

Комтуа
zooclub.ruКомтуа

Назва породи

Комтуа (Comtua)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - упряжні

Компанії племрепродуктори

Історія

Комтуа – стародавня порода коней родом із Франції, провінції Комте. Перші згадки про неї відносяться ще до IV століття н.е. Припускається, що порода комтуа походить від німецьких коней, завезених до Франції. Ця порода використовувалася в основному військовими. За Людовіка XIV вони застосовувалися під сідло і для артилерії, а за часів наполеонівських воєн вони брали участь в поході на Росію. У XVI-му столітті комтуа використовували для поліпшення бургундської породи коней. Також комтуа схрещували з нормандським конем, першеронами і булонським конем, а також з арденами. Метою таких схрещувань було поліпшення породи, підвищення її витривалості і посилення здоров’я. Сьогодні комтуа розводять в основному в гірських областях Піренеїв і Альп.

Стандарт породи

Висота комтуа в холці коливається від 140 до 150 см. Вони мають велику голову з рівним профілем і маленькими вухами. Шия цих конячок дуже м’язиста і порівняно коротка. Груди комтуа зазвичай широкі і глибокі, кінцівки короткі і сильні, круп потужний. Іноді зустрічається шаблевидна постава ніг. Забарвлення в породі в основному темно-руде з білою гривою і хвостом.

Господарська характеристика

Комтуа представляють собою універсальних коней. Вони придатні для важкої упряжі, роботи в полі, а також під сідло. Ці коні є гірським типом і добре пристосовані до гористої місцевості. Вони наполегливі і працелюбні. Також комтуа часто розводять для виробництва м’яса. Комтуа – досить плідна порода. У цих тварин впевнений крок. Вони працюють в полі, в горах, в лісистій місцевості і на виноградниках.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus