Кустанайська

28
Кустанайська Джерело: zooclub.ru
Назва породи Кустанайська Kustanay
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною кустанайської породи коней є Казахстан. Порода була отримана шляхом складного відтворювального схрещування казахських кобил з калмицькими, донськими, стрілецькими, орлово-ростопчинськими, англо-арабськими, а також висококровними і чистокровними верховими жеребцями, в умовах конюшно-пасовищного і культурно-табунного утримання в Кустанайському і Майкульському кінних заводах Казахстану і в Троїцькому кінному заводі Челябінської області. Офіційно кустанайська порода була затверджена в 1951 році. Краще племінне поголів’я зосереджено в Кустанайському і Краснодонському кінних заводах Кустанайської області і в Саритургайському кінному заводі Тургайської області.

Стандарт породи

В даний час кустанайські коні мають середній зріст (близько 160 см), міцну статуру і міцну конституцію.Масть може бути гніда, темно-гніда, руда і сіра, часто з металевими відтінками, але зустрічаються також ворона і чала, рідко – білі відмітини. Голова маленька і легка, з прямим профілем, з загостреними вухами середньої величини, маленькими уважними та живими очима. Шия довга і тонка, прикрашена пухнастою гривою, шия пряма, загривок мускулистий середніх розмірів, спина широка, міцна, поперек рівний, круп короткий нормального нахилу, лопатка довга і косо поставлена, грудна клітка глибока, ребра довгі, кінцівки сухі і костисті з правильною поставою.

Масть в основному руда і гніда, рідко сіра.

Господарська характеристика

Кустанайські коні невибагливі і економічні, пристосовані до табунного утримання. Вони відрізняються високою працездатністю, великою витривалістю і жвавістю.

У породі культивують три типи коней: основний, верхова та степовий.

Жеребців основного типу використовують в якості покращувачів місцевого казахського коня. Коней верхового типу широко використовують в кінному спорті. З сідлом або в упряжці, вони в рівній мірі демонструють енергію і хороший темперамент, здатні пробігти 60 – 80 км в день, харчуючись тільки травою.Представники степового типу використовуються в м’ясному табунному конярстві. Вдосконалюють кустанайських коней методом чистопородного розведення, відбираючи їх по крупності, породності і працездатності. У породі є п’ять ліній: Зевса, Диктора, Тростини, Бурелому і Забій.