Лунді

Лунді
wikimedia.orgЛунді

Назва породи

Лунді (Lundy)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхові

Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною поні лунд є англійський острів Лунд. Ця досить нова порода сформувалася в результаті схрещування ньюфорестских кобил і арабських жеребців. Подальший вплив на породу надали коннемарскі і уельські гірські коні. Виведення лунд поні почав в 1928 році господар острова Мартін Хармен. Він хотів вивести досить високих і стильних поні. Першим лошам і засновником породи був Пеппер. До середини 1930-х років поголів’я лунд поні було настільки численним, що 50 особин вдалося відправити з острова на материк. Під час Другої світової війни не було можливості вивозити цих поні, і їх чисельність зросла до 100 голів. У 1980 році табун переправили в графство Корнуолл, де продовжилася селекційна робота, а потім в північну частину графства Девон. У 1984 році виникло товариство лунді поні, і було прийнято рішення про повернення на острів декількох кобил і жеребців.

Стандарт породи

Екстер’єр лунд поні сформувався під впливом досить суворого клімату рідного острова і нестачі там паші. Зростання цієї породи в середньому досягає близько 135см. У них витончена голова на хорошій м’язистій шиї, сильна і міцна спина, розвинений круп, широкі і глибокі груди, косі плечі, добре сформовані ноги.

Забарвлення в породі лунд в основному мишасте, золотисте, гніде, золотисто-руде.

Господарська характеристика

Лунд поні витривалий, невибагливий до корму і догляду. Представники породи мають вродженими стрибковими якостями. Вони мають добродушний характер і добре ладнають з людиною.Лунд поні часто використовують для дитячої верхової їзди.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus