Міссурійський фокстроттер

65
Міссурійський фокстроттер Джерело: bib.ge/
Назва породи Міссурійський фокстроттер Missouri Fox-Trotter
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ «Український кінний клуб «Родео»

Історія

Хоча племінна книга породи міссурійського фокстроттера була відкрита лише в 1948 році, поява цих коней пов’язана з початком XIX ст.

Переселенці, що рухалися з Кентуккі, Теннессі і Віргінії на захід вздовж Міссісіпі, брали з собою коней різних порід, серед яких були чистокровні верхові, східні і моргани, і шляхом розведення «в собі» намагалися отримати коня, який підходить до умов їх нової батьківщини в районі горбистого плато Озарк в долині Міссурі.

Головні вимоги, особливо з боку лікарів, шерифів, сіркоперегінних худоби і їм подібних, полягали в тому, щоб кінь міг нести вершника на довгі відстані, часто по кам’янистому ґрунті, з мінімальною витратою сил, як коня так і вершника.

Рішенням став алюр, відомий як фокстрот, при якому передні ноги коня рухаються кроком, а задні риссю. Фокстроттер не ставить задні ноги з різким ударом, як при звичайній рисі, але як би прослизає ними під корпус.

Стандарт породи

Висота — 142–163 см., масть – будь-яка. Особливо часто солов’їна, гніда або гнідо-руда з білими мітками. Нормальна, чиста голова з гострими, гарної форми вухами, великими блискучими розумними очима і конусоподібною мордою, граціозна шия, пропорційна довжині корпус, косо поставлені плеч, глибокий, сильний корпус з глибокими грудьми і короткою сильною спиною, сильні м’язисті ноги, сильні правильної форми копита.

Господарська характеристика

Втративши своє значення як транспортний засіб, фокстроттер використовується тепер як прогулянковий кінь, який ідеально підходить для тривалих маршрутів. Вони також беруть участь в верховому шоу-класі, де оцінюється на 40 % за фокстрот, на 20 % за плоский крок, на 20 % за легкий галоп і на 20 % за екстер’єр, єдиний виняток становлять дворічки, яких судять на 50 % за фокстрот, на 25 % за крок і на 25 % за екстер’єр. Легендарна комфортність їзди верхи на фокстроттері пояснюється незвичайним рухом задніх ніг, що не вдаряють по землі, а як би прослизають вперед під корпус коня. Вона славиться стійкістю на ногах. На відміну від американської верхової і теннессійської прогулянкової, міссурійський фокстроттер бере участь у виводку з копитами нормальної довжини. Штучні пристосування, такі, як вантажі на копитах і утримувач хвоста, заборонені.

Результат виражається в плавному, комфортному алюрі, яким кінь може рухатися довгий час, не відчуваючи втоми.