Муракозі

Муракозі
petshoptop.ruМуракозі

Назва породи

Муракозі (Murakozi)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - упряжні

Історія

Муракозський кінь або муракозі родом з області біля річки Мура на південному заході Угорщини. Зараз вона розводиться також в Польщі і в країнах колишньої Югославії. Ця порода була виведена в кінці XIX ст. шляхом схрещування місцевих угорських і польських кобил з арабськими скакунами, першеронами, арденами і норікійскими жеребцями. В результаті сформувалася якісна ваговозна порода, що володіє силою і в той же час легкістю і рухливістю. Муракозський кінь був дуже популярний в Угорщині в роки Другої світової війни. Але війна завдала величезної шкоди цій породі, поголів’я значно скоротилося. У повоєнний час доклали чимало зусиль по відновленню муракозі.

В рамках даної породи розрізняють два типи: більш потужний тип, ваговоз, і полегшений тип, який є універсальним (годиться під сідло, в упряж, для польових робіт).

Стандарт породи

Висота муракозі досягає 160 см у холці. У них велика, подовжена голова зі злегка опуклим профілем, з щільними, виступаючими ганашем, великими і довгими вухами, широкими ніздрями. Шия представників муракозської породи коротка, мускулиста і дугоподібна, загривок низький, спина потужна, коротка, круп потужний і похилий з низько поставленим хвостом. Груди цих конячок широкі, живіт масивний з широкими ребрами. Кінцівки муракозі короткі і сильні з м’язистим і пропорційним передпліччям, міцними п’ястками і хорошими скакальними суглобами. Сухожилля ніг коней товсті і міцні, копита середньої величини, мають круглу форму і сильний міцний ріг. П’ясті і бабки муракозських конячок покриті пишними пасмами.

Забарвлення переважно темно-руде з лляними гривою і хвостом.

Господарська характеристика

Муракозі володіє хорошим характером, активним темпераментом. Він лагідний і слухняний. Це активний і швидкий кінь з сильною і міцною статурою. Крім того, муракозі відрізняється економічністю в утриманні, невибагливий в їжі. Він швидко дозріває і може працювати вже у віці двох років. Це витривалий і дуже працездатний кінь.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus