Нью-фостер

Нью-фостер
bib.geНью-фостер

Назва породи

Нью-фостер (New Forest)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхово-упряжні

Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщина цієї породи поні – південно-західна частина Англії, а саме графство Гемпшир. Предками нью-форестського поні були кельтські поні. Перші згадки про цей вид відносяться до 1079 році у зв’язку з указом Вільгельма Завойовника, який оголосив весь район їх проживання (Нью Форест) королівськими мисливськими угіддями. В даний час тут розташовані парки, де ця порода поні живе в умовах цілорічного пасовищного утримання. Цю породу неодноразово намагалися поліпшити і перетворити в верхового коня шляхом різноманітних схрещувань. На нью-форестского поні вплинули такі породи як арабська, уельська, англійська верхова, берберійська, ексмурська, дартмурська, хайландська. В середині 1930-х років було оголошено про виведення породи поні нью-форест-поні, що вважається чистокровною. У 1938 році було створено Товариство поні нью-Форест. Племінна книга породи була розпочата в 1960 році. Ці поні живуть на волі, але щорічно піддаються огляду і селекції особин на продаж. В даний час нью-Форест поні поширені в Великобританії, Америці, Новій Зеландії, в країнах Європи, Австралії. Використовують їх під сідлом, в іпотерапії, для гри в поло і в кінному туризмі.

Стандарт породи

Зростання нью-форест поні в середньому становить 120–148 см. У цих тварин досить велика голова, коротка шия, косі плечі, глибокий корпус, потужний круп. Кінцівки поні прямі і широкі в кістки з твердими копитами круглої форми.

Масть може бути будь-яка, крім рябої і тигрової. Білі відмітини дозволені на морді і ногах, відмітини на голові, над скакальних суглобом задніх ніг і над п’ястковою кісткою передніх ніг вважаються дефектом. Тварини, які не відповідають стандарту, не можуть бути зареєстровані в племінній книзі, але їх записують в її додатку, відомому як X-регістр.

Господарська характеристика

Поні нью-форест витривалі, добре пристосовані до суворих умов проживання та досить бідної їжі. Це чудові універсальні верхові і упряжні поні. Вони користуються величезною популярністю як сімейні конячки. Ці поні мають ідеальний темперамент, вони відмінно ладнають з людиною і добре піддаються дресируванню. Ця порода характеризується кмітливістю і розумом. У них вільні активні рухи. Поні надійні і впевнені, вони сильні і працездатні.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus