Ньюфаундлендський поні

Ньюфаундлендський поні
thehorses.ruНьюфаундлендський поні

Назва породи

Ньюфаундлендський поні (Newfoundland pony)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - упряжні

Компанії племрепродуктори

Історія

Ньюфаундлендський поні родом з Канади, а точніше з острова Ньюфаундленд. Багато століть ньюфаундлендський поні грав важливу роль в житті мешканців самого східного острова цієї країни. Він вважався універсальним поні завдяки таким свої якостям як сила, розум, відвага, слухняність і працездатність. Предки ньюфаундлендського поні були з Британських островів – ексмурські поні, уельські, галловей поні і нью-форест поні, які пристосувалися до місцевого клімату. Кілька століттям поспіль перераховані породи змішувалися природним чином, без участі людини, і оформилися в нову породу поні, яка була названа ньюфаундлендською. У минулому ці маленькі конячки широко використовувалися жителями острова для оранки земель, садових робіт, для перевезення лісоматеріалів, збору сіна і т.д. З приходом загальної механізації сільського господарства популярність ньюфаундлендських поні впала, і поголів’я породи значно скоротилося. В даний час їх налічується всього близько 400, і ця порода занесена в Червону Книгу Канади. Асоціація ньюфаундлендских поні була організована в 1979 році доктором Фрейзером. У 1997 році ньюфаундлендський поні був визнаний національною спадщиною країни.

Стандарт породи

Зріст цієї породи поні в холці досягає близько 110 – 140 см. Грива і хвіст цих тварин мають темний окрас, при чому хвіст посаджений низько. Жива маса поні коливається від 180 до 360 кг. Забарвлення в породі переважно сіре, вороне, гніде.

Господарська характеристика

Ньюфаундлендський поні володіє хорошим темпераментом і мирним характером. Представники породи дуже працездатні і при цьому економічні в утриманні, не вимагають особливого догляду і рясних кормів. У цих поні хороша товста шерсть і густий пишний хвіст. Копита у них дуже міцні.В цілому це міцні, здорові і витривалі тварини.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus