Пінто

Пінто
moiloshadki.ruПінто

Назва породи

Пінто (Pinto)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхові

Компанії племрепродуктори

Історія

Американська порода, критерієм зарахування до якої теж служить ряба масть, є порода пінто. Назва породи походить від іспанського слова «pintado», що означає «забарвлений». Це група верхових коней іспанського походження в Америці. Американська асоціація коней пінто була заснована в 1941 році з метою їх реєстрації. Асоціація реєструє коней за кольором, таким чином пінто можуть бути будь-якої породи, починаючи від чистокровних верхових і закінчуючи мініатюрними поні. В Америці таких коней називають пінто або пейнт. Такий вид забарвлення дуже поширений з давніх часів.

В Америці є дві організації: американська асоціація коней пінто і американська асоціація коней пейнт. Американська асоціація коней пінто реєструє будь-якого плямистого коня, причому розділяє їх на різні типи, наприклад, мисливські коні, коні для іпотерапії і т.д. Асоціація коней пейнт реєструє тільки тих плямистих коней, у яких в родоводі є англійська чистокровна, квартер або пейнт.

Стандарт породи

У породі виділяють чотири визнаних типи коней: верховий, пастуший, мисливський і скаковий. Пінто висотою в холці до 140 см реєструються як поні, а більш високі (від 140 до 160 см) – як коні. Найкращою мастю вважається вороно-ряба, але частіше зустрічаються білого і будь-яких інших кольорів. При реєстрації так само як у пейнт використовуються типи тобіана і овер. Іноді використовується термін «марокко», коли у коня чорні голова і шия, а корпус і ноги білі. Висота плямистих коней від 145 до 155 см. Часто по конституції ці коні статні, потужні, м’язисті, з красивою головою і м’язистим крупом. В цілому вони мають хороший екстер’єр і є дуже хорошими верховими кіньми.

Господарська характеристика

У коней немає усталеного типу оскільки головним є колір, а не зовнішній вигляд.

Пінто як правило доброзичливий і старанний верховий кінь. Алюр у нього енергійний, але не завжди плавний.

Що особливо привабливо в рябих конях – це те, що генетичні закони успадкування масті все ще не зрозумілі. Так само, як не в кожній раковині є перлина, не кожне поєднання двох рябих коней дає пегого нащадка. Це робить кожне лошатко дуже цінним.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus