Російська верхова

112
Російська верхова Джерело: www.olimpia-horse.com
Назва породи Російська верхова Russian horse
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхові
Компанії племрепродуктори ТОВ «КСК «Гран Прі»

Історія

У 70-х роках XIII століття граф Олексій Орлов-Чесменський приступив до створення власної верхової породи коней. Він задумав створити породу, максимально пристосовану до клімату Росії, умов годівлі, утримання, виховання, придатну для стройової кавалерійської служби та манежу. За основу граф узяв чистокровних англійських коней, арабських скакунів, а також турецьких, іспанських, датських, перських, туркменських і ліппіціанських. Орлов став першим селекціонером, який на практиці застосував метод складного відтворювального схрещування. У його коней родоводи складалися з комплексу 3–4 порід. Чотирьохпородне схрещування дозволило отримати гнучкість в суглобах, гордовиту ходу, лебедину шию, тямущість в виїздки. Це був зразок верхового коня того часу. На початку ХХ століття орлово-ростопчинська порода отримала назву російської верхової. У 1999 році російська верхова порода була включена до «Державного реєстру селекційних досягнень», які допускаються до використання. В даний час триває консолідація і закріплення необхідних якостей в породі, стійкості в передачі потомству спадкових властивостей.

Стандарт породи

Російська верхова – це «золота середина» між масивною фризькою породою і витонченими ахалтекинскую кіньми. Зріст – 163–165 см. Тулуб за формою наближений до квадрату. Рослі, спортивні, міцні російські верхові коні відмінно складені. Вони мають відмінну мускулатуру і сухожильно-зв’язковий апарат. Широколоба голова з прямим профілем має середні розміри, очі суворі і виразні. Довга шия, виразний загривок – середнього розміру. Добре обмускулена пряма спина і поперек, круп – середньої довжини, іноді трохи приспущений. Грудна клітка глибока, середньої ширини. Сильні і витончені ноги, копита з міцним рогом, правильної форми. Масті, переважно, темних відтінків, однотонні. Найбільш поширена ворона масть. Світлі, булані, руді – в породу не допускаються. Хвіст і грива – середньої густоти, хвіст, як правило, довше, густий і хвилястий. Щітки на ногах виражені слабо, або відсутні зовсім.

Господарська характеристика

Використання: виїздки, верхова їзда, триборство. Особливості: арабізовані форми, ошатний екстер’єр, хороші рухи і висока здатність до виїздки.