Східно-болгарська

Східно-болгарська
zooclub.ruСхідно-болгарська

Назва породи

Східно-болгарська (East – bulgarian)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхові

Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщиною східно-болгарської породи коней є Болгарія, а саме кінний завод Васіла Коларова недалеко від Софії. Виведення цієї породи почалося в кінці XIX ст. шляхом схрещування місцевих коней з арабами, англо-арабами, англійськими чистокровними і англійськими напів кровними кіньми. Для поліпшення породи і підвищення стійкості її характеристик до неї була додатково прилита кров англійської чистокровної. Порода була офіційно зареєстрована в 1951 році.

Стандарт породи

Східно-болгарський кінь має висоту в холці приблизно від 150 до 160 см. У нього досить гарний, шляхетний екстер’єр. У представників цієї породи елегантна голова з рівним профілем і великими ясними очима, м’язиста довга шия, добре виражений загривок. У цих коней хороші потужні плечі, широкі і глибокі груди, довга рівна спина, помірно косий круп і довгі ноги гарного будови.

Масті в породі в основному руда, гніда і ворона.

Господарська характеристика

Східно-болгарські коні мають поступливий характер і активний, енергійний темперамент. Вони жваві, витривалі, швидкі. Рухи і крок коней збалансовані і тверді. Це універсальний кінь, його можна використовувати в якості робочого в сільському господарстві, під сідлом як верхового, а також для легкої упряжі. Швидкість і витривалість роблять східно-болгарського коня придатним для кінного спорту. Застосовують його в конкурі, в триборстві та стіпе-чезі.

У Пардубіцах, на річці Ельбі, щороку проходять скачки «крос-кантрі», які вважаються найважчими в світі, з більш як тридцятьма перешкодами різного типу на дистанції 7250 метрів. Східна болгарська порода успішно виступає на цих змаганнях. Мангаларгі є універсальними конячками для більшості дисциплін кінного спорту. Вони ідеально підходять для навчання дітей і початківців у верховій їзді.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus