Флоридський крекері

19
Флоридський крекері Джерело: bib.ge
Назва породи Флоридський крекері Florida Cracke
Тип тварини Коні
Напрямок Коні - верхово-упряжні
Компанії племрепродуктори

Історія

Флоридський крекері – одна з найбільш малочисельних аллюрних порід, одночасно пристосована для роботи на ранчо, а ці дві якості у порід США поєднуються рідко. Назва порода отримала в честь флоридских ковбоїв, які називалися крекерами – від слова «крек», що передає клацання хлиста. Згодом крекерами стали називати не тільки флоридских пастухів, але і їх коней, як правило, іспанського походження, яких використовували для роботи з худобою. Як і більшість американських порід іспанського походження, флоридські крекері походять від коней, завезених в Новий світ в XVI столітті іспанцями. З плином часу нащадки європейських коней пристосувалися до вологого клімату штату Флорида і використовувалися для роботи з худобою. Зміна наступила в 30-ті роки ХХ століття, під час Великої депресії. Тоді були створені програми, що стимулювали переміщення худоби в штат Флорида. Асоціація заводчиків породи флоридський крекері.

Стандарт породи

Флоридський крекері – типовий ковбойський кінь: зріст 137–152 см, мускулистий, витривалий, з хорошим вродженим «відчуттям корови». Голова з прямим або злегка увігнутим профілем, щелепи короткі. Шия витончена, такої ж довжини, що і відстань від холки до крижів. Загривок виражений, але не високий. Груди середньої ширини або вузькі. Лопатка довга, коса. Спина коротка, вузька, ребра округлі. Круп короткий, трохи звислий, хвіст приставлений на середній висоті.

Масті найрізноманітніші, найчастіше зустрічаються коні гніді, темно-гніді, вороні, сірі і чалі. Рідше трапляються руді. Очі темні, але часто з білою склерою.

Господарська характеристика

Багато представників цієї породи можуть ходити ходою типу flatfoot walk і running walk, а також особливою латеральною ходою, яка називається coon rack («рек єнота»). Флоридський крекері є офіційною породою штату Флорида. Їх використовують не тільки для роботи з худобою, але і в пробігах, прогулянкової їзди, трейл, роупінгу, пеннінгу, іноді в упряжці.