Фрайбергер

Фрайбергер
i.pinimg.comФрайбергер

Назва породи

Фрайбергер (Freiberger)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхово-упряжні

Компанії племрепродуктори

Історія

Фрайбергерзький кінь – це аборигенна порода Швейцарії. Також її називають «юрською», так як сформувалася вона близько 100 років тому, в кінці XIX ст. в швейцарських горах Юра в результаті схрещування кобил місцевої бернської юрської ваговозної породи і жеребців англійської та французької напівкровних порід. Також були схрещування з англо-норманськими, а також з арабськими і арденськими жеребцями. Походження багатьох фрайбергерів можна простежити до жеребців Валліант і Урус. Основним центром розведення фрайбергерзких коней був федеральний кінний завод в Авенсесе, де строго дотримувалися селекційної програми. Фрайбергерзький кінь сьогодні розводиться по всій Європі.

Стандарт породи

Середня висота в холці у фрайбергерів коливається від 147 до 157 см. У них важка, але не велика широколоба голова, вигнута мускулиста шия, косі плечі, широкий виражена загривок і рівна і сильна спинно-поперекова лінія. Кінцівки цих коней завжди добре сформовані, мають міцні тверді копита, невеликі щітки. Селекційна робота в даний час спрямована на усунення щіток і формування більш витонченого, арабського типу голови. Забарвлення в породі гніде або руде.

Господарська характеристика

Характерною ознакою фрайбергерзької породи є правильний алюр, у неї вроджений впевнений крок. Ці коні скоростиглі, активні, у них прекрасний поступливий характер. Вони невибагливі, наполегливі і витривалі, чудово пристосовані до гірського клімату. Фрайбергерзький кінь – це універсальний кінь, його використовують для верхової їзди, в екіпажах, для робіт в полі, в кінному спорті і для іпотерапії.

У фрайбергерзькій породі розрізняють два типи: більш важкий, широкий і м’язистий тип і більш легкий витончений.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus