Французький рисак

Французький рисак
houseofhorses.ucoz.ruФранцузький рисак

Назва породи

Французький рисак (French canter)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - верхово-упряжні

Історія

Порода верхово – упряжних коней. Виведена в Нормандії шляхом схрещуванням місцевих коней з арабською, чистокровною верховою породою коней, норфолькською, американським рисаком та ін. породами.Французький рисак – одна з наймолодших рисистих порід: її студбуках (племінна книга) був відкритий лише в 1906 році. На самому початку свого існування французьких рисаків використовували в якості упряжних коней. Хвилиною слави, коли про цю породу дізнався весь світ, стали 20-ті роки минулого століття. Саме тоді під час численних скачок настав час перемог для коней цієї породи. Французькі породи встановлювали рекорд за рекордом, після чого про них дізналися далеко за межами Франції, яка в ті роки була однією з передових держав у галузі кінного спорту і не тільки. Незважаючи на спокуси по змішуванню цієї породи з іншими, французькі фахівці прийняли рішення не змішувати породу. В 50-ті роки порода французьких рисаків була подібна Міхаелю Шумахеру в «Формулі 1»: на змаганнях у 1951–1953 роках вони стали переможцям буквально на всіх дистанціях. Більше того, їм вдалося побити попередні рекорди, встановлені раніше. В останні роки поголів’я коней цих породи становила приблизно 17 тисяч кобил. Кожен рік народжується ще 11 000 голів.

Стандарт породи

Сучасний французький рисак – це великий (в середньому 165 см в холці), грубуватий, потужній і подекуди простуватий кінь, зазвичай рудої або гнідої масті. У нього до цих пір проглядаються риси предків – кавалерійських коней. З іншого боку, багато особливостей породи розвинулися саме завдяки випробуванням під сідлом. У французького рисака дуже розвинений плечовий пояс і високий загривок. Він володіє більш крутим ходом, ніж американський рисак – низькі довгі рухи непродуктивні на рисі під вершником, і вимагають більше часу для постановки стійки руху на рисі.

Господарська характеристика

На відміну від «американців», французькі рисаки часто непрості в управлінні, тому виступати успішно вони починають в три роки і старше. Однак вони здатні виступати на довгих дистанціях протягом багатьох років. Це дуже міцні і витривалі коні з прекрасним сухожильно-зв’язковим апаратом. Французьких рисаків у віці 7–8 років експортують в Швецію, Фінляндію, Австрію, Німеччину, Швейцарію, на Мальту, де вони виступають в призах до 14–16 років.

Як не дивно, видатні іподромні бійці французької породи рідко стають видатними виробниками. Виняток з цього правила становить, напевно, тільки Ідеал дю Газо. Зате видатні кобили залишають свій слід через синів і дочок – Уран, Желінотт, Рокепін вплинули на створення кращих ліній в породі. Утримувати коней цієї породи – заняття не з легких, адже вони вимагають особливих умов, обумовлених безліччю факторів

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus