Фьорд

Фьорд
bib.geФьорд

Назва породи

Фьорд (Fjord)

Тип тварини

Коні

Напрямок

Коні - упряжні

Компанії племрепродуктори

Історія

Батьківщина фьорд – Норвегія. Його предками є дикі лісові коні, приручені близько 2 тисяч років тому в Скандинавії. Це одна з найстаріших і найбільш чистих порід в світі, вона зберегла споконвічні примітивні якості і масть. Коні цієї породи використовувалися вікінгами як бойові коні і скандинавами на сільськогосподарських роботах. Вікінги поширили фіордів по всій Європі і ця порода вплинула практично на всі возні породи. Перша племінна книга фіордів була видана в 1910 році. Інтерес до породи в даний час не згасає, велика кількість особин розводяться в Європі та Америці. Поголів’я фьордів налічує близько 7 тисяч коней.

Стандарт породи

Зріст фіордів дорівнює приблизно 135–154 см в холці. Голова і шия коня елегантні, середньої величини. У них широкий плоский лоб і прямий або злегка увігнутий профіль. Очі коней великі, вуха відносно невеликі, широко посаджені. Шия фьорда м’язиста і часто лебединої форми. Корпус у фьордского коня компактний з глибокими грудьми і пружними ребрами. Спина коротка, середньої довжини. Поперек широкий і сильний. Круп добре обмускуленний і округлий, злегка звислий. Ноги сильні, з міцним кістяком і копитами чорного кольору. У фіордів густа шерсть, завдяки якій вони можуть витримувати холодні суворі зими. Масть фьордів в основному темно-булана, рідше саврасова, сіра, золотисто-булана (дуже рідкісна у цієї породи).

Господарська характеристика

Фьорди характеризуються як сильні, надійні конячки з доброю вдачею. Порода також відрізняється своїми легкими і м’якими аллюрами. У фіордів густа шерсть, тому вони можуть витримувати суворі зими при мінімальному догляді.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus