Англійський Баран

Англійський Баран
nashi-kroliki.comАнглійський Баран

Назва породи

Англійський Баран (English Lop)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - декоративні

Компанії племрепродуктори

Історія

Одна з найдавніших відомих людині порід кроликів. Походить з Алжиру, з його жарким і вологим кліматом, де взимку температура тримається на рівні 15 ° C, а влітку досягає 32 ° C. Коли лінія потрапила в Англію достеменно невідомо, але вже в середині 1800-х років почалося її інтенсивний розвиток.

Чарівні кролики стали настільки популярні в Англії, в Німеччині і по всій Європі, що до початку 1900-х років на аукціонах відбувалися заворушення, якщо головний приз діставався якійсь інший породі. Тоді було створено кілька незвичайних форм, одна з них – наполовину висловуха, при якій одне вухо піднесено, а інше звисає. Заводчики в ті часи вдавалися до жорстоких методів підготовки своїх виставкових тварин – розтягували їм вуха, роблячи їх більше. На щастя, в наш час любителів не вдаються до таких нещадних способів.

Після затвердження американцями в 2011 році існуючого і сьогодні стандарту ваги, багато заводчиків в Америці просто зневірилися, опустили руки і розпродали своїх капловухих вихованців. Проте, загальна чисельність поголів’я не так мала, щоб викликати побоювання за існування породи і включення в список рідкісних. Дивовижна історія і оригінальність роблять її гідною збереження і примноження. Англійська баран зробив для Англії те ж, що і бельгійський заєць для Америки – популяризував розведення кроликів і культуру виставок. До того ж, без нього не існувало б інших баранів, вкрай популярних сьогодні: французьких, міні, голландських, американських фузз і вислоухую породу – вельветові барани.

Стандарт породи

Правильніше називати баранів капловухими кроликами, але прізвисько стійко прижилася – через зовнішню схожість мордочки з овечою. Англійський баран – велика порода, ближче до гігантів. Статура мандоліно подібна, якщо дивитися з боку. Лінія спини піднімається полого від коротких передніх ніг до високої округлої задньої частини. Широка голова з опуклим профілем низько посаджена. Вуха інших висловухих кроликів звисають завдяки специфічному хрящику на потиличній частині голови, який називають короною. Але у англійського барана немає ніякої корони, його вуха звисають через власну довжину і вагу. Довжина вух, яку вимірюють від кінчика до кінчика через поверхню голови, повинна бути не менше 53 см. Порода представлена ​​в безлічі забарвлень, вони розподілені на два класи – одноколірні та плямисті, і на шість основних груп: Агути: каштановий, шоколадний, шиншиловий, шиншиловий шоколадний, опаловий, рисі, білки. Пойнтіровані: білий з чорними, шоколадними або ліловими пойнтами. Однотонний: чорний, блакитний, шоколадний, ліловий, білий з блакитними або червоними очима.

Забарвлення з затінених (з підпалом): соболиний пойнт, сіамський соболь, тюленячий, димчастий перловий, черепаховий.Змішаний (Wide Band): кремовий, палевий, морозний, помаранчевий, червоний.Тікіровані: сталевий.

Господарська характеристика

Це спокійні і доброзичливі тварини, які рідко утримуються як домашні вихованці через великі розміри і необхідності додаткового догляду за незвичайними вушками. Бажано надати баранам достатньо місця і вчасно підрізати кігтики, які найчастіше є причиною травм. До того ж ці кролики мерзнуть більше за інших, втрачаючи тепло через поверхню своїх величезних вух.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus