Арлекін

Арлекін
nashi-kroliki.comАрлекін

Назва породи

Арлекін (Harlequin)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Арлекіни були отримані при селекції черепахових датських кроликів, які виглядали як погано пофарбовані представники нинішньої чудової датської породи.

Вперше вони були представлені на виставці у Франції в 1887 році, через кілька років були імпортовані в Англію, а до 1920 року потрапили в Америку під назвою японські кролики. Під час Другої світової війни їх вирощували на м’ясо, а назва зі зрозумілих причин було змінено на арлекіно, крім того, їх прозвали клоунами і королівським блазнями через характерне забарвлення.

Сьогодні порода привертає увагу багатьох любителів, однак цілком відданих їй заводчиків стає все менше.

Стандарт породи

Це великі кролики з комерційною щільною статурою і вагою самців до 4 кг, самок – до 4,5 кг. Ідеальна вага виставкового екземпляра – 3,6 кг.

Для цієї породи, як ні для якої іншої, важлива правильне забарвлення, за яке судді на виставці нараховують 75 балів зі 100. На якість хутра припадає 15 і решта 5 – на загальний стан, статура та інше. У ідеального арлекіна шерстка розфарбована п’ятьма-сімома смугами контрастних кольорів. Мордочка забарвлена ​​в два кольори, причому поділ має бути точно по центру, вуха і ноги – також різних кольорів. Звичайно, ідеальної відповідності такій складній схемі забарвлення практично неможливо досягти,.

Арлекіни діляться на дві колірні групи – японську і сорочу. Обидві групи мають чотири різновиди: чорний, блакитний, шоколадний і ліловий.

У японській форми базовий колір чергується з помаранчевим або жовтувато-коричневим, а у сорочого підвиду базовий перемежовується з білим.

Різновид чорна сорока – таке забарвлення властиве і іншим породам, і якщо європейські асоціації кролівників визнають це забарвлення в деяких випадках, то американська більш непохитна і вважає її допустимої тільки у оригінальних арлекіно. Самий приголомшливий, яскравий кролик такого типу – данський арлекіновий, але в його випадку вкрай складно досягти досконалості, так що цей різновид навряд чи коли-небудь буде визнаний

Господарська характеристика

В результаті, в процесі створення деяких ліній арлекіна, статурою знехтували настільки, що це стало загрожувати збереження здоров’я популяції. Спокуса зосередитися тільки на маркуванні і кольорі була занадто велика, так що деякі різновиди перманентно характеризуються зниженим здоров’ям і енергією.

Арлекін грайливий, лагідний і розумний. Він запам’ятовує і відгукується на свою кличку, і легко навчається користуватися туалетом.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus