Арлекін

305
Арлекін Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Арлекін Harlequin
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори ФГ «Азовська кролеферма»

Історія

Арлекіни були отримані при селекції черепахових датських кроликів, які виглядали як погано пофарбовані представники нинішньої чудової датської породи.

Вперше вони були представлені на виставці у Франції в 1887 році, через кілька років були імпортовані в Англію, а до 1920 року потрапили в Америку під назвою японські кролики. Під час Другої світової війни їх вирощували на м’ясо, а назва зі зрозумілих причин було змінено на арлекіно, крім того, їх прозвали клоунами і королівським блазнями через характерне забарвлення.

Сьогодні порода привертає увагу багатьох любителів, однак цілком відданих їй заводчиків стає все менше.

Стандарт породи

Це великі кролики з комерційною щільною статурою і вагою самців до 4 кг, самок – до 4,5 кг. Ідеальна вага виставкового екземпляра – 3,6 кг.

Для цієї породи, як ні для якої іншої, важлива правильне забарвлення, за яке судді на виставці нараховують 75 балів зі 100. На якість хутра припадає 15 і решта 5 – на загальний стан, статура та інше. У ідеального арлекіна шерстка розфарбована п’ятьма-сімома смугами контрастних кольорів. Мордочка забарвлена ​​в два кольори, причому поділ має бути точно по центру, вуха і ноги – також різних кольорів. Звичайно, ідеальної відповідності такій складній схемі забарвлення практично неможливо досягти,.

Арлекіни діляться на дві колірні групи – японську і сорочу. Обидві групи мають чотири різновиди: чорний, блакитний, шоколадний і ліловий.

У японській форми базовий колір чергується з помаранчевим або жовтувато-коричневим, а у сорочого підвиду базовий перемежовується з білим.

Різновид чорна сорока – таке забарвлення властиве і іншим породам, і якщо європейські асоціації кролівників визнають це забарвлення в деяких випадках, то американська більш непохитна і вважає її допустимої тільки у оригінальних арлекіно. Самий приголомшливий, яскравий кролик такого типу – данський арлекіновий, але в його випадку вкрай складно досягти досконалості, так що цей різновид навряд чи коли-небудь буде визнаний

Господарська характеристика

В результаті, в процесі створення деяких ліній арлекіна, статурою знехтували настільки, що це стало загрожувати збереження здоров’я популяції. Спокуса зосередитися тільки на маркуванні і кольорі була занадто велика, так що деякі різновиди перманентно характеризуються зниженим здоров’ям і енергією.

Арлекін грайливий, лагідний і розумний. Він запам’ятовує і відгукується на свою кличку, і легко навчається користуватися туалетом.