Бразильська

Бразильська
nashi-kroliki.comБразильська

Назва породи

Бразильська (Brazil)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Порода походить з жарких регіонів Південної Америки і поширена в передмістях Бразилії. Місцеві жителі називають кроликів рустика, що в приблизному перекладі означає «сільський». Які породи були використані при виведенні рустіко невідомо, на думку дослідників це результат природного відбору і аматорської селекції, як і в випадку інших місцевих порід. В обмеженій кількості ці кролики вирощуються ентузіастами Великобританії, невелика популяція існує у любителів в Арізоні, США.

Порода популярна на своїй батьківщині, в безлічі розплідників на бразильських фермах і фахівці вважають її досить унікальною, щоб отримати стандарт. Однак на сьогоднішній день бразильська порода все ще не визнана найбільшими асоціаціями кролівників – ні Американської (ARBA), ні Британської (BRC).

Стандарт породи

Порода середнього розміру з вагою дорослої особини від 3 до 4,5 кг.

Особливістю бразильських кроликів є відмінність форми статури в залежності від статі. Самцям притаманний комерційний тип з щільним кремезним компактним тілом. Тулуб самок довгастий, підтягнутий, напів арочного типу.

Голова велика, трохи витягнута, з виразною мордочкою. Невеликі міцні вуха з загостреними кінцями покриті шерстю. Хутро густе, щільне з довгими жорсткими остьовими волосками. Підшерсток рясний, пухнастий, скуйовджена шерсть або залишається в тому ж положенні, або повільно відкочується в попереднє положення, щільна шубка добре захищає кроликів як від тропічних злив, так і від москітів. Основні варіації забарвлень знаходяться в гамі чорного пігменту, в різного ступеня насиченості: чорний, блакитний, опаловий, блакитний шиншиловий, блакитний морозний, блакитний сталевий, димчасто-перловий, шоколадний, блакитний оленячий. Для будь-якого з варіантів можлива одна зі схем, згідно з якою забарвлення може бути однотонним, плямистим або каліфорнійським.

Все це розмаїття можна побачити в одному виводку бразильської породи, який вражає своєю південною колоритною строкатістю.

Господарська характеристика

Спокійні, ласкаві кролики доброзичливі, відмінно ладнають з тваринами – кішками, собаками, морськими свинками. Вони не схильні до бійок і мирно живуть в парах, вважаючи за краще проводити час, притулившись один до одного. Заводчики відзначають, що не тільки самки, а й самці уважно ставляться до потомства, стаючи на захист і зігріваючи кроленят холодними ночами. Очевидці стверджують, що ці кролики навіть здатні вбити змію.

Як і представники інших порід, бразильські кролики активні в сутінках і вранці. Юні кроленята бувають боязкими, уразливими і не рекомендуються як вихованці для маленьких дітей, які норовлять взяти їх на руки.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus