Віденський блакитний

Віденський блакитний
www.fermeru.proВіденський блакитний

Назва породи

Віденський блакитний (Viennese blue)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

З’явилися віденські блакитні в 1895 році на околиці столиці Австрії Відня. Автор схрестив фландрів з місцевими моравськими сизими кроликами. Для подальшої селекції відбиралися особини з сіро-блакитним хутром. Поступово обрана ознака закріпилася, і порода набула поширення по Європі і всьому світі.

У 1950-ті роки кролики були завезені в республіки Радянського Союзу, і довгий час порода з прекрасним хутром і відмінними комерційними характеристиками вважалась кращою і була дуже популярна серед кролівників.

Стандарт породи

Середнього розміру кролики, з вагою дорослої особини 3,5–4,2 кг. Статура щільна, мускулиста, гармонійна, спина широка. Тулуб довгастий, верхня лінія злегка піднімається від потилиці до середини спини, полого спускаючись до хвоста.

У формах віденських блакитних немає того враження округлості, яка виходить від більшості сучасних порід комерційного типу. Цей кролик швидше циліндричної форми, ближче до гімалайської породи, з невеликою головою і середнього розміру вухами. Родзинкою породи є виключно красиве хутро роллбек, темного, насиченого димчасто-блакитного кольору, близького до відтінку синього сланцю. Забарвлення рівномірне, однотонне, без зональності, сірих або чорних волосків. Хутро м’яке, густе, шовковисте, з добре розвиненим підшерстям.

Господарська характеристика

Самка в середньому приносить вісім кроленят, які спочатку забарвлюються сірим тоном. Темно-блакитне забарвлення, властиве лінії, з’являється після другої линьки. У теплу пору року може проявитися небажаний легкий кавовий відтінок, який зазвичай зникає до настання холодів.

Крім того, самки відрізняються високою молочністю. За одні пологи вони в середньому приносять 9 особин. Середня вага цих пухнастих звірят становить 5 кг, але відомі випадки, коли маса тіла сягала навіть 7 кг. Молодняк цієї породи зростає дуже швидко, а самі кролики невибагливі в догляді.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus