Голландський Баран

Голландський Баран
nashi-kroliki.comГолландський Баран

Назва породи

Голландський Баран (Dutch Lop)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - декоративні

Компанії племрепродуктори

Історія

Вивів породу в Голландії Адріан де Кок, наполеглеве бажання якого отримати міні-версію французького барана і клопітлива праця призвели до приголомшливого результату. Робота почалася взимку 1949 року схрещуванням самки нідерландського карлика з самцем французького барана. Однак перша спроба виявилася вкрай невдалою – послід був нежиттєздатним. Тоді Адріан змінив пару – схрестив самця нідерландського карликового з самкою французького барана. Врешті-решт, зусилля призвели до успіху, і селекціонерам вдалося отримати стабільну лінію голландських висловухих кроликів з вагою від 2,5 до 3 кг. До січня 1964 році вони привели породу до оптимальної ваги – близько 2 кг, і тоді ж вона отримала визнання і стандарт в Нідерландах, незабаром поширившись по всій Європі і за її межі.

Стандарт породи

Молодий голландський баран у віці до шести місяців (юніор) повинен важити не менше 0,9 кг, в цьому випадку він буде допущений до виставки. У той же час дорослий кролик у віці від півроку важить не більше 1,6 кг за стандартами Великобританії, і не більше 1,8 кг за американськими стандартами.

Ідеальна вага – близько 1,5 кг. Статура компактна, тіло коротке – відношення його довжини до розміру голови 2:1. Ці декоративні висловухі кролики відрізняються масивним для своїх розмірів тулуба з розвиненою мускулатурою, добре збалансованим по ширині, довжині і глибині. Плечі широкі, рівно переходять у добре розвинену спину і такий же широкий, м’ясистий круп. Тулуб не звужується до заду, – плечі не повинні бути ширше задній частині. Велика голова високо посаджена на короткій, але помітній шиї, покрита короткою плюшевою шерстю. Мордочка з повними щоками, укорочена і, якщо дивитися в профіль, закруглена від підстави вух до очей і стисла на просторі від очей до носа, потім знову закруглюючись до шиї. Очі широко розставлені. Вуха невеликі, закруглені на кінцях, вільно звисають не більше ніж на 2,5 см нижче лінії підборіддя, що не закручуються на кінцях або уздовж своєї осі, що не нависають на очі, перебуваючи трохи позаду. Їх внутрішня поверхня не повинна бути видна. Шерстка глянцева, щільна, тонкої текстури, однорідна, довжиною близько 2,5 см. Хутро типу роллбек.Спочатку основне забарвлення цього висловухого декоративного кролика був темним черепаховим, який ще називають мадагаскарським, і саме цей різновид залишилася найпоширенішою і сьогодні, у вигляді черепахового або плямистого черепахового варіантів. Виведено неймовірну кількість різновидів забарвлень голландського барана, які умовно поділяють на вісім основних груп. Однотонні, затінені, агути, широкосмугове, пойнтіроване біле, тікіроване та плямисте.

Господарська характеристика

В середньому голландські барани живуть довго – до 10 років. А в хороших умовах, при правильному харчуванні, добром, дбайливому ставленні, і того довше – до 13–14 років. Голландські барани, володіють виразною, що відрізняється один від одного індивідуальністю. Проте багато заводчики сходяться на думці, що більшість цих кроликів доброзичливі набагато більш ласкаві і поступливі ніж деякі інші декоративні породи, наприклад, нервові польські кролики. Вони кмітливі, легко привчаються користуватися туалетом, жадають спілкування, рідко бувають примхливими.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus