Димчасті Перлові

Димчасті Перлові
agromega.in.uaДимчасті Перлові

Назва породи

Димчасті Перлові (Smoky Pearls)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - хутрові

Компанії племрепродуктори

Історія

Вперше димчасті перлові кролики були показані на виставці в Шотландії в 1926 році і є однією з двох споконвічно шотландських порід. Друга з них – білка, популяція якої сьогодні знаходиться на межі повного зникнення, а за деякими відомостями вже повністю зникла.

Автор породи Лоурі Стенхауз був заводчиком бевернських кроликів, шиншил і американських соболів, і яка саме комбінація цих ліній дозволила отримати новий окрас залишається загадкою.

Спочатку лінію назвали димчастий бежевий, але до 1932 року назву змінили на існуючу сьогодні, як більш привабливу і точнішу яка описує дивовижне забарвлення. У той же рік порода була визнана в Британії Товариством заводчиків хутряних кроликів. Деякий час по тому згадки про породу стали вкрай рідкісні, і її порахували зниклою. Однак через десять років димчасті перлові кролики з’явилися в посліді самки американського соболя в англійському Мідлендсі. На цей раз заводчики були сповнені рішучості зберегти і примножити відроджену породу. З 1945 року, з моменту організації національного клубу димчастих перлинних кроликів, вони стали поступово поширюватися по Великобританії, Європі і всьому світу. І хоча це все ще рідкісна порода, завдяки своїм приголомшливим характеристикам вона стає все більш затребуваною.

Стандарт породи

Кролики середнього розміру, ближче до малої категорії, – від 2,3 до 3,1 кг. Тип статури напів арочний, груди широкі, круп округлий. Тулуб компактний, гармонійний, з добре розвиненими м’язами. Голова довгаста з повними щоками, короткі щільні пружні вуха вкриті густою шерстю і розташовані вертикально. Карі очі з рубіновим відтінком виразні, яскраві. Поширені забарвлення: світлий перлинно-сіре, бєжеве, блакитне. Основний колір щільної шовковистої шерстки типу флайбек доповнений темними димчастими пойнтами мордочки, вух, кінчиків ніг і хвоста. Білі остьові волоски надають враження загальної легкості тони, посилюючи плюшевий ефект, який робить породу дуже привабливою.

Господарська характеристика

Димчастий перлинний кролик відрізняється спокійним характером. Цю породу досвідчені заводчики рекомендують для утримання в будинку, в тому числі в якості домашнього вихованця для дитини або початківця любителя. Виховані з дитинства і привчені до людей, ці тварини виростають дуже прив’язуються, обожнюють, коли їх беруть на руки, гладять і надають всілякі знаки уваги.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus