Золотистий Главкот

50
Золотистий Главкот Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Золотистий Главкот Golden Glavcot
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - хутрові
Компанії племрепродуктори

Історія

Главкоти розводились в Англії заради щільного золотистого хутра, проте відомості про їх походження дуже заплутані. Існувало кілька форм забарвлення – золотисте, сріблясте і блакитне. Первісна версія породи була повністю втрачена.

У 1960-х роках заводчик з Великобританії на прізвище Айронс вирішив відродити зниклу породу. З цією метою він почав схрещувати коричневих бевернського і рідкісних сибірських кроликів, а також гаван. На скрупульозну роботу пішло понад 15 років і перші особи були показані на виставці в 1976 році в англійському місті Донкастер. Результати зацікавили якусь місіс Браун, вона проявила інтерес до породи і саме завдяки її зусиллям в лінію додали кров диких кроликів, що і дозволило відтворити золотистих главкотов. Дві інші версії – срібляста і блакитна знаходяться на стадії розробки і поки чекають свого визнання.

Стандарт породи

Кролик невеликого розміру, з вагою 2,3–2,7 кг відноситься до малої категорії. Тип статури – напів арочний (мандолінообразний) з рівною спиною і акуратним округлим крупом. Довгаста голова низько посаджена на майже непомітну шию. Вуха вертикально розташовані, пропорційні голові і тулубу, широкі, заокруглені на кінцях. Ноги прямі і тонкі, хвіст рівний. Коротка густа шерсть типу флайбек виключно щільна і гладка на дотик.

Оригінальне забарвлення називають золотистим чалим, при якому основний коричневий колір волосків перемежовується з більш світлими шерстинками, кінці волосся тікіровані золотом. Підшерсток темно-блакитний. Таке поєднання дає чудовий переливчастий ефект, який особливо привабливо виглядає на яскравому світлі. Забарвлення нерівномірне – груди, живіт, шия і боки більш світлого відтінку.

Господарська характеристика

Кролики характеризуются, як спокійні і ласкаві вихованці. Привчені до людини з юного віку, вони виростають прив’ язуючись і обожнюють, коли їх гладять.

Як і всі кролики, главкоти, будучи в незручному положенні або почувши різкий звук, лякаються і починають відчувати себе здобиччю. Тому поводитися з ними потрібно рівно і впевнено, уникаючи страшних ситуацій. Представники породи вважаються делікатними і вразливими, але при цьому вони досить сильні і можуть пошкодити себе або людину, вириваючись з рук.