Коричий кролик

96
Коричий кролик Джерело: nashi-kroliki.com
Назва породи Коричий кролик Easter bunny
Тип тварини Кролі
Напрямок Хутрові - м’ясні
Компанії племрепродуктори

Історія

У США і країнах Західної Європи одним із символів свята Пасхи є великодній кролик, який за однією з легенд приносить великодні яйця і ховає їх серед трави. Причиною появи цього дохристиянського перекази, спочатку з’явився в Німеччині, швидше за все, є виняткова плодючість кроликів, яку пов’язують з настанням весни, родючістю землі і майбутнім урожаєм. Як би там не було, серед фарбованих яєць на святкових столах часто можна виявити шоколадного зайця, але при цьому багато сімей цим не обмежуються і дарують своїм знайомим і родичам живих кроликів, що призводить до буму продажів живих подарунків в передсвяткові дні. Коричий кролик є результатом серії міжпородних схрещувань. Почалося все з того, що пасхальний кролик, а саме самка шиншили, був подарований дівчинці і Монтани на ім’я Белла Хаусман на початку 1960-х років. Скоро вона і її брат отримали самця новозеландської породи, звели його з самкою і почали розводити отриману суміш в чистому вигляді. Через деякий час їх батько Елліс подарував дітям представників ще двох порід – чекерда гігантського і каліфорнійця. В результаті множинних схрещувань вийшли перші цинамонові кролики, які були відібрані і сформовані в окрему лінію. Подолавши безліч перешкод, сім’я Хаусманна в 1972 році добилася визнання нової породи.Цинамонові кролики зіткнулися з жорсткою конкуренцією, відстоюючи своє місце серед близьких кольорових порід: американського соболя, сріблястих кремових і шампань, і інших. У 2010 році порода була визнана однією з трьох найбільш рідкісних навіть в США. Однак вона не знаходиться під особливим захистом, тому що не має генетичної унікальністі, як інші рідкісні та зникаючі породи.Основне поголів’я знаходиться в Північній Америці і коричного кроликів складно придбати в інших країнах.

Стандарт породи

Якщо розглядати цю породу без зв’язку зі святом Пасхи, вона досить-таки типова. У кроликів комерційний тип тіла, хутро флайбек. Вага дорослого самця 4,5 – 4,7 кг, самки – до 5 кг. Відповідно до стандарту шубка повинна бути кольору кориці, з димчастими затінення на вухах і носі, на внутрішній поверхні ніг – іржаві плями. Живіт – димчасто-сірий, а колір підшерстя (волосяного покриву ближче до шкіри) – помаранчевий.

Господарська характеристика

У представників породи генотип aa BB CC DD ee, що дає чорний черепаховий колір. Модифікатор Руфус відповідальний за оригінальний іржавий відтінок, крім того свій вплив надає широкосмуговий ген wide band gene.

Кролики мають спокійний, доброзичливий характер, тварини легко приручаються і відмінно показують себе на виставках.