Тюрінгенський

Тюрінгенський
uk.wikipedia.org/Тюрінгенський

Назва породи

Тюрінгенський (Thuringian)

Тип тварини

Кролі

Напрямок

Хутрові - м’ясні

Компанії племрепродуктори

Історія

Саме в той час, коли закінчувалося XІX століття й починалося XX на німецькій землі в Тюрінгії, місцеві селекціонери вивели нову породу кролів. Її так і назвали тюрінгенський кролик, а походить вона від аржентів, фландрів і гімалайських (російських горностаєвих) порід. Заводчик Девід Гарднер вирішив вивести кремезних кроликів комерційного типу з ефектним жовто-коричневим кольором шубки і темним тикірованням. Перші екземпляри були відкинуті багатьма клубами кролівництва. Однак пізніше був створений спеціальний клуб підтримки нової породи, члени якого почали розводити і покращувати лінію, що носить в той час назву серна тюрінгії.

У визначенні стандарту існували деякі перешкоди, але все ж після наполегливої ​​роботи в 1908 році порода була визнана в Нідерландах і незабаром стала дуже популярною в Європі. Американська асоціація кролівництва не визнала породу, можливо, через її подібності з коричневими кроликами, які отримали стандарт набагато пізніше – лише в 1972 році. Після Другої світової війни популяція була практично повністю втрачена, і сьогодні поціновувачі рідкісної породи відчайдушно борються за її відновлення.

Стандарт породи

Тюрінгенського кролика з кремезним литим тулубом, можна віднести як до середньої, так і до великої категорії. Середня вага дорослих особин — 3,6–4,6 кг.

Тип статури: комерційний, з добре розвиненою задньою частиною, широкими грудьми і приземистим щільним тілом. Ноги короткі, сильні. Голова: округла, правильної форми, з вертикально посадженими міцними, покритими шерстю вухами із закругленими кінцями. Шия майже непомітна, припустимо невелике підгруддя. Очі: карі, виразні, яскраві. Шерсть: м’яка, густа, шовковиста. Основна відмінність породи – унікальний окрас кольору охри з темними ефектними затемненнями. Основний колір: глибокий жовто-коричневий (оленячий) з темними синьо-чорними остьовими волосками. М’який відтінок деревного вугілля колоритно відтіняє вуха, мордочку в області носа і лінії щелепи, шию, нижню частину плечей і крупа, боки і хвіст.

Господарська характеристика

Спокійні тварини з поступливим характером, що робить їх відмінними домашніми вихованцями і чудовою породою для виставок. Ці кроликт обожнюють людей, люблять отримувати увагу і ласку. Однак, як і представник будь-якої іншої породи, у стресовій ситуації тюрінгенський кролик може запанікувати і відчутно вдарити або вкусити кривдника.

Не пропусти останні новини!

Выполнено с помощью Disqus